تالار وب

باورهای غلط و نکاتی درباره موهای فر

باورهای غلط و نکاتی درباره موهای فر

اگر شما دارای موهای فر هستید و از موهای فر خود ناراضی هستید باید بدانید که تصورات اشتباهی درباره موهای فر وجود دارند که امروزه به‌عنوان حقیقت پذیرفته‌شده‌اند. ما امروز در وب‌سایت تالار وب برای شما درباره برخی از ای باورهای غلط و نکاتی درباره موهای فر توضیح داده‌ایم تا با موهای خود بیشتر آشنا شوید و بدانید که موهای فر جزو یکی از زیباترین جنس موها بین خانم‌ها است. در ادامه همراه ما باشید.

باورهای غلط و نکاتی درباره موهای فر

کسانی که دارای موهای فر هستند باید بیشتر از دیگر افراد که موهای صاف دارند از موهایشان مراقبت کنند و رسیدگی خوبی داشته باشند تا موهایشان وز، شکننده و گره‌خورده نشود. اما بیشتر خانم‌ها و آقایانی که دارای موهای فر هستند نکات لازم برای داشتن موی فر سالم را رعایت نمی‌کنند و از همین رو مقصر هستند.

باورهای غلط درباره موهای فر و مجعد

برس کشیدن موی فر به‌طور منظم مو را صاف می‌کند: موی شما با برس کشیدن زیاد فقط باعث گره خوردن و آشفته شدنش می‌شود و این صافی دوام زیادی نخواهد داشت. به‌جای برس از انگشتانتان برای باز کردن گره‌های موهایتان استفاده کنید.

باورهای غلط و نکاتی درباره موهای فر

شامپوهای معمولی برای موهای فر مناسب است: این دومین باور غلط درباره موهای فر است زیرا شما باید از شامپوهایی استفاده کنید که فرمولشان برای موهای فر و مجعد باشد. هنگام شستن موها با شامپو زیاد مالش ندهید زیرا باعث وز شدن موهایتان می‌شود.

استفاده نکردن از نرم‌کننده‌ها: موهای فر و وز احتیاج دارد تا با نرم‌کننده تحت کنترل قرار بگیرد تا خشکی موها کاهش پیدا کند. نرم‌کننده شما باید قوی و رطوبت رسان باشد تا ریشه موها مرطوب شود و موهایتان را درخشان کند.

هر مدل مویی برایتان مناسب است: این باور کاملاً اشتباه است زیرا موهای فر برعکس موهای صاف است و هر مدلی برای آن مناسب نیست. از آرایشگرتان بخواهید تا به شما برای انتخاب مدل موی مناسب کمک کند. همچنین به او بگویید تا موهایتان را وقتی خشک است کوتاه کند تا متوجه شوید موهایتان در یک روز معمولی چگونه به نظر خواهد رسید.

شستن موهای فر به‌طور منظم باعث خشکی آن می‌شود: این کاملاً اشتباه است زیرا شستن موها به‌طور مرتب پوست سرتان را از آلودگی‌ها پاک می‌کند. زیرا آلودگی‌ها و باقی‌مانده محصولات می‌تواند باعث ضعیف شدن موهای فر شوند.

باورهای غلط و نکاتی درباره موهای فر

نکات مهم درباره موهای فر و مجعد

  • بعد از شستن موهایتان حتماً از نرم‌کننده قوی استفاده نمایید.
  • از شانه‌هایی که دندانه‌های ریز دارند استفاده نکنید.
  • برای استفاده روزانه از برس های سیمی استفاده نمایید.
  • از شانه‌های دندانه درشت استفاده نمایید.
  • از صاف کردن زیاد مو با وسایل برقی خودداری کنید.
  • هنگام سشوار کشیدن از برس های گرد چوبی استفاده نمایید.
  • موهایتان را خرد نکنید زیرا مدل دادن به آن بسیار سخت می‌شود.
  • هر یک ماه یک‌بار موهایتان را نیم سانت کوتاه نمایید.
  • از رنگ و مش کردن زیاد موهایتان خودداری کنید.

باورهای غلط و نکاتی درباره موهای فر
باورهای غلط و نکاتی درباره موهای فر

دیدگاهتان را بنویسید