تالار وب

نکات کلیدی در دوران نامزدی

در دوران نامزدی چگونه رفتار کنیم

نکات کلیدی در دوران نامزدی : دوران نامزدی یکی از مهم‌ترین بخش رابطه است که هیجان بسیاری دارد زیرا مطمئن هستید که قرار است او همسرتان شود. اما باید توجه داشته باشید که هرچقدر این دوران شیرین و خاص باشد، نیاز به یکسری کارها و روش‌هایی دارد تا بتوانید این مرحله مهم را به‌خوبی بگذرانید. از همین رو در وب‌سایت تالار وب ما این مقاله را درباره نکات کلیدی در دوران نامزدی آماده کرده‌ایم که امیدواریم موردتوجه‌تان قرار بگیرد. در ادامه همراه ما باشید.

نکات کلیدی در دوران نامزدی

نکات کلیدی در دوران نامزدی

  • یادتان باشد که اگر در همان روزهای اول نامزدی اولین خشت را در رابطه کج بگذارید مقدمه‌ای ایجاد کرده‌اید که به از دست دادن کسی که دوستش دارید و یا یک رابطه‌ی بد که تحمل کردن آن ممکن است برایتان سخت باشد، ختم شود.
  • سوءتفاهم‌ها یک امر اجتناب‌ناپذیر است و در مواقعی که رخ داد باید در همان موقع آن را حل کنید اما با کش دادن موضوع ممکن است که مشکلات بزرگ‌تری ایجاد در رابطه‌تان ایجاد شود.
  • به نامزدتان ازلحاظ وفاداری، صداقت و محبت اعتماد داشته باشید تا بتوانید یک رابطه عمیق و خوب را شکل بدهید.
  • اجازه بدهید دلتان برای هم تنگ شود. درست است وقتی هرروز و هر ساعت کنار نامزدتان سپری کنید اما وقتی برای خود و ارزش‌هایتان وقت بگذارید و چندساعتی را مشغول آن باشید اجازه می‌دهید تا ارزش واقعی رابطه‌تان مشخص شود.
  • از یکدیگر برای رشد و تغییر حمایت کنید. باید یکدیگر را برای انجام کارهای جدید و تغییرهای خوب در مسیر رشد تشویق کنید.
مجموعه پیشنهادی:  ۲۰ نکته مهم قبل از ازدواج

 

نکات کلیدی در دوران نامزدی

کوتاه آمدن به معنی ضعیف بودن نیست

در موقع بحث اگر کوتاه بیایید به این معنی نیست که تسلیم‌شده‌اید و یا جنگ را باخته‌اید بلکه نشان‌دهنده این است که رابطه‌تان برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است. اجازه بدهید که او حرفش را بزند تا هردوی شما راضی بشوید و بعد نظرتان را آرام بیان کنید تا باهم به یک نقطه‌نظر مشترک دست پیدا کنید.

پذیرفتن ضعف‌هایتان

انسان‌ها دارای نقاط ضعف و قوت هستند و نامزدتان از شما انتظار ندارد که بی‌نقص باشید و غالباً با شما هم هم‌چنین انتظاری از او ندارید پس اشکالی ندارد که گاهی اشتباه کنیم. یادتان باشد برای داشتن یک رابطه محکم در دوران حساس نامزدی باید اجازه دهید تا شریکتان از ضعف‌های شما آگاه شود تا بتواند به شما کمک کند.

زود و از ته دلتان ببخشید

در هنگام دعوا و مشاجره نگران این نباشید که کی می‌برد و کی می‌بازد. شما باید از حرف‌هایی که زده می‌شود و اینکه چطور مشکلتان حل می‌شود درس بگیرید تا بتوانید از بروز دوباره آن مشکل در آینده جلوگیری کنید. از همه مهم‌تر باید یاد بگیرید که ببخشید و از آن بگذرید تا کینه‌ای در دلتان نماند.

نشان دادن احساساتتان

مخفی کردن احساساتتان اصلاً کار درستی نیست زیرا شریکتان باید احساس کند که دوستش دارید. احساسات خود را نشان دهید. حتی وقتی عصبی هستید و یا خوشحال می‌شوید باید به او نشان دهید تا از احساسات شما باخبر شود. همان‌طور که زیاده‌روی کردن در نشان دادن احساسات درست نیست، نشان ندادن آن‌هم می‌تواند باعث تخریب رابطه نامزدی‌تان شود.

نکات کلیدی در دوران نامزدی
نکات کلیدی در دوران نامزدی

دیدگاهتان را بنویسید