تالار وب

علت ازدواج دیرهنگام

علت ازدواج دیرهنگام

علت ازدواج دیرهنگام ممکن است به خیلی مسائل مربوط باشد اما دلایل اصلی آن مواردی است که امروز ما در وب‌سایت تالار وب به آن پرداخته‌ایم. شاید برای شما هم این سؤال پیش‌آمده باشد که چرا جوان‌های امروزی دیر ازدواج می‌کنند و چرا سن ازدواج بالا رفته است. اگر شما نیز به دنبال جواب این سؤالات هستید در ادامه همراه وب‌سایت تالار وب باشید تا به شما علت ازدواج دیرهنگام جوانان امروزی را بگوییم.

علت ازدواج دیرهنگام

ازدواج دیرهنگام

مشکلات خانوادگی

می‌توان گفت که مشکلات خانوادگی یکی از موانع مهم برای ازدواج است. این مشکلات عبارت‌اند از تفاوت سطح فرهنگی خانواده‌ها، افزایش سطح توقع خانواده‌ها در انتخاب همسر، کفیل و یا سرپرست خانواده بودن ، بیماری والدین و یا آسیب‌های اجتماعی خانواده مثل فوت، اختلاف والدین، طلاق، سوءسابقه، اعتیاد و….این نوع مشکلات خانوادگی ممکن است باعث دردسری بزرگ برای دختر و یا پسر خانواده شود.

سخت‌گیری در انتخاب

امروزه معیارها تغییر کرده است و دیگر کسی به دنبال شخص مناسبی برای ازدواج نیست بلکه همه بهترین را می‌خواهند. برای مثال پسرانی که به سن ۴۰ سالگی رسیده‌اند برای ازدواج به دنبال دخترانی بیست‌وچندساله می‌گردند، پسرانی که تحصیلات عالیه ندارند به دنبال همسری با تحصیلات بالا هستند. دخترانی که وضع مالی متوسطی دارند به دنبال پسری ثروتمند هستند و… با تمام این مثال می‌توان نتیجه‌گیری کرد که معیارها جابجا شده است و افراد بدون توجه به‌تناسب انتخاب‌های سخت‌گیرانه و رؤیایی دارند.

نداشتن خواستگار مناسب

زندگی امروزی به گونه است که دیگر مانند زمان‌های قدیم بین خانواده‌ها و دوستان رابطه و شناخت کمرنگ شده است و زندگی در شهرهای بزرگ، مهاجرت، گسستگی‌های قومی و فرهنگی باعث شده است که خواستگارهای مناسب با شرایط خانوادگی دختران کم شود. زیرا دختران امروزه تحصیل‌کرده و مستقل هستند و از همین رو دیگر نمی‌توانند با چهارچوب‌های سنتی قدیمی ازدواج کنند و چون به دنبال پسرانی هم‌سطح خود می‌گردند کار را سخت و یا غیرممکن می‌کند.

مجموعه پیشنهادی:  آیا بیشتر طلاق ها زیر سر روانشناسان است؟

 

دیدگاهتان را بنویسید