تالار وب

باورهای نادرست درباره ازدواج

رهایی از افسانه های غلط ازدواج

امروز در تالار وب در مورد  باورهای نادرست درباره ازدواج برا شما صحبت می نماییم، امید است از این مقالهاستفاده کافی ببرید. باورهایی نادرست اما رایج درباره ازدواج در بین ایرانی ها وجود دارد که باید سعی کرد از انها دوری کرد.

از جمله: ازدواج میکنم تا حالم خوب شود، ازدواج میکنم تا از مشکلات خانوادگی فرار کنم، اگر با فلانی ازدواج کنم خوشبخت میشوم ولاغیر!، ازدواج یعنی اسارت و…

 

باورهای نادرست درباره ازدواج
باورهای نادرست درباره ازدواج

 

اما چند توصیه کوتاه برای رهایی از افسانه های ازدواج

ازدواج را به عنوان درمان مشکلات روانی و رفتاری خود نپندارید و حتما سعی کنید قبل از ازدواج آن ها را برطرف کنید.

ازدواج را راهی برای فرار از مشکلات در نظر نگیرید چون جریانی است برای تکامل و هر نوع تکاملی سختی‌ها و مشکلات خاص خود را دارد.

آگاه باشید که در هر خانواده‌ای مشکلاتی وجود دارد و شما مسئول همه‌ی اشتباهات نیستید ولی بی‌شک شما مسئول انتخاب خود هستید و خواهید بود. پس با چشم‌باز انتخاب کنید.

حرف آخر را خودتان بزنید.

اگرچه دیگران ممکن است برای انتخاب به شما توصیه‌هایی کنند یا تحت‌فشارتان بگذارند اما انتخاب با شماست. بی‌تردید در صورت عدم موفقیت شما در ازدواجتان آن‌ها خود را مسئول ازدواج نافرجام شما نمی‌دانند.

بهتر است دوستی قبل از ازدواج، به‌صورت آشنایی قبل از ازدواج و تحت نظر خانواده‌ها و به‌صورت خواستگاری رسمی صورت بگیرد تا به‌جای تبادل احساسی و درگیری‌های عاطفی به مسائل منطقی فرآیند شناخت منجر شود.

خوشبختی به‌خودی‌خود رخ نمی‌دهد، بلکه ساخته می‌شود. به‌اندازه انتخاب_همسر خوب، تلاش در حفظ آن نیز مهم است.

مجموعه پیشنهادی:  تجربه های واقعی از برگزاری عروسی

 

دیدگاهتان را بنویسید