تالار وب

بدترین اشتباهات دوران نامزدی

بدترین اشتباهات دوران نامزدی

دوران نامزدی بسیار مهم است و برای داشتن یک ازدواج موفق لازم است که بایدها و نبایدهایی را بدانید و به آن عمل کنید. ممکن است نسبت به بعضی از مواردی که ما امروز در وب‌سایت تالار وب آورده‌ایم جبهه بگیرید و یا قبول نداشته باشید اما هرکدام از این اشتباهات ممکن است که بعدها به یک مشکل جدی تبدیل شود. در ادامه همراه ما باشید تا بدترین اشتباهات دوران نامزدی را بخوانید.

محدود نکردن

نامزدها باید فرصت داشته باشند تا یکدیگر را به‌خوبی بشناسند و این شناخت وقتی اتفاق می‌افتد که نامزدها بتوانند یکدیگر را ملاقات کنند، صحبت داشته باشند و از علایق و احساسات طرف مقابلشان باخبر شوند. محدودیت بیش از حد توسط خانواده‌ها فقط باعث می‌شود که دو طرف شناخت کافی نسبت به یکدیگر نداشته باشند و از همه مهم‌تر احترام به بلوغ فکری جوان‌ها امروزه ایجاب می‌کند که خانواده‌ها دراین‌باره کمی بازتر عمل کنند.

 

بدترین اشتباهات دوران نامزدی

 

رابطه جنسی نداشته باشید

یکی از مهم‌ترین نکات از بدترین اشتباهات دوران نامزدی به رابطه جنسی مربوط است. دلیل اینکه میگویند رابطه جنسی نداشته باشید این است که اگر دو طرف احساس کردند مناسب یکدیگر نیستند و قصد جدا شدن را داشتند بتوانند به‌راحتی نامزدی‌شان را به هم بزنند. از طرفی دیگر پسرها دوست دارند تا هر چه سریع‌تر رابطه جنسی با نامزدشان را تجربه کنند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که برای پسرها رابطه جنسی بیشتر فیزیولوژیک است تا عاطفی؛ که این دقیقاً برای دخترها برعکس است و از همین رو برای دختر رابطه جنسی بعد از جدایی بسیار سخت است.

 

بدترین اشتباهات دوران نامزدی

 

رابطه نامزدی را جار نزنید

این موضوع را به یاد داشته باشید که هرچقدر رابطه شما پنهانی‌تر باشد و افراد کمتری از اقوام و آشنایان شما و یا نامزدتان درباره دوره نامزدی شما بدانند راحت‌تر می‌توانید از یکدیگر جدا شوید. زیرا هرچقدر رابطه شما بیشتر در چشم باشد، تعهدتان به یکدیگر بیشتر خواهد شد.

مجموعه پیشنهادی:  هیجان در زندگی مشترک

رفت‌وآمد زیاد از حد نداشته باشید

به یاد داشته باشید که رفت‌وآمدها در دوران نامزدی باید قانون‌مند و منظم باشد و در دیدارها نباید زیاده‌روی کنید. رفت‌وآمد بیش از حد به خانه پدری فرد موردنظر ممکن است موجب ناراحتی آن‌ها و خجالت کشیدن خودتان شود.

از طرف مقابلتان بت نسازید

منظور از بت ساختن از طرف مقابل این است که او را فردی بدون هیچ عیب و نقصی تصور کنیم. بدون در نظر گرفتن اینکه او هم مثل ما انسان است و خوبی و بدی دارد و شما باید او را با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش بسنجید و تصمیم بگیرید.

 

بدترین اشتباهات دوران نامزدی

 

عشقتان را تحمیل نکنید

خود شما اگر احساس کنید که شخصی می‌خواهد خودش را به شما تحمیل کند چه‌کار می‌کنید؟ درست است، فرار کردن از دست او اولین واکنش شما به این رفتار است. پس بهتر است به‌جای تحمیل کردن خودتان به او خیلی عادی باشید یعنی به زبانی دیگر خودتان باشید. نه خیلی بی‌اعتنا و نه خیلی احساساتی؛ بگذارید گذر زمان احساسات قلبی شما و پایدار بودنتان را به یکدیگر ثابت کند.

خودبزرگ‌بینی بین نباشید

خودبزرگ‌بینی نقطه مقابل خودبزرگ‌بینی طرف مقابل است. اگر بیش از حد به خود اعتماد داشته باشید اجازه درک کردن احساسات طرف مقابلتان را به خود و او نمی‌دهید و بینتان فاصله می‌افتد. از سوی دیگر خودبزرگ‌بینی باعث می‌شود که یک مانع جلوی شمارا برای بروز احساساتتان به‌طرف مقابل بگیرد. شما با این تصور که ناز کردن باعث عزیز شدن می‌شود به‌جایی نخواهید رسید زیرا ما در قرن بیست و یکم زندگی می‌کنیم و این باور شما فقط باعث تخریب رابطه‌تان می‌شود و فاصله بسیاری بینتان ایجاد می‌کند که درنهایت ممکن است به جدایی ختم شود.

 

بدترین اشتباهات دوران نامزدی
بدترین اشتباهات دوران نامزدی

دیدگاهتان را بنویسید