تالار وب

آموزش زیر سازی پوست

زیر سازی حرفه ای پوست صورت قبل از آرایش

تکنیک های زیر سازی حرفه‌ای پوست صورت قبل  از آرایش

زیر سازی  پوست : زیر سازی آرایش باعث دوام و ماندگاری بیشتر آن می‌شود.برای اینکه آرایش خوبی داشته باشید و کرم پودر و پنکیک روی صورت به اصلاح ماسیده نشود ، پوست احتیاج به زیرسازی دارد تا کرم پودرهایی که بر روی صورت استفاده می‌شود به‌خوبی روی صورت بخوابد و کرم پس ندهد. که در همه سالن  زیبایی این کار را قبل از میکاپ انجام میدهند.

زیر سازی حرفه ای پوست صورت قبل از آرایش
آموزش زیر سازی پوست

نکاتی که باید قبل از زیرسازی پوست انجام داد

اولین مرحله آماده‌سازی پوست ،تمیز بودن پوست است. سعی کنید هفته‌ای یک‌مرتبه از لایه‌بردارها استفاده کنید .با این کار لایه‌های قدیمی و سلول‌های مرده پوست از بین خواهند رفت و پوست صورت درخشان‌تر و شفاف‌ترمی شود و طراوت و تازگی به پوست شما برمی‌گردد.

 

زیر سازی حرفه ای پوست صورت قبل از آرایش
لایه برداری پوست

بعد از لایه‌برداری ، نوبت به آب‌رسانی صورت می‌رسد کافی است از یک مرطوب‌کننده استفاده کنید و آن رابه صورت دورانی روی پوست بزنید.

هنگامی‌که صورت را می‌شویید حوله را به‌هیچ‌عنوان روی پوست صورت نکشید و فقط روی صورت قرار دهید و بردارید.

 

زیر سازی حرفه ای پوست صورت قبل از آرایش
آبرسانی پوست

 

پوستتان را مرطوب نگه‌دارید ،زیرا این کار باعث می‌شود تا کرم بهتر جذب پوست صورت شود و ماندگاری بیشتری داشته باشد.

هنگام تهیه کرم پودر حتماً به این نکته توجه داشته باشید که کرم پودر مناسب پوست شما باشد. می‌توانید از فروشنده کمک بگیرید و کرم متناسب بارنگ و جنس پوستتان را تهیه کنید .

 

زیر سازی حرفه ای پوست صورت قبل از آرایش
انتخاب کرم پودر

زیر سازی به نام پرایمر

اگر تابه‌حال از پرایمر استفاده نکرده‌اید، محصول فوق‌العاده‌ای را ازدست‌داده‌اید.

فرقی نمی‌کند که اهل آرایش غلیظ باشید یا ترجیح دهید فقط از یک کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید، وقتی می‌خواهید پوستی درخشان داشته باشید یا پایه صاف و یکدستی برای زیرسازی آرایش خود ایجاد کنید، پرایمر یک نعمت بزرگ است.

اما بسیاری از افراد، این مرحله آرایش را نادیده می‌گیرند زیرا معتقدند به آن نیازی ندارند، از چگونگی مصرف آن بی‌اطلاع هستند یا تصور می‌کنند ارزش ندارد که برای آن هزینه کنند. بااین‌حال، استفاده از پرایمر زیر آرایش، ماندگاری آن را افزایش می‌دهد.

 

زیر سازی حرفه ای پوست صورت قبل از آرایش
پرایمر صورت

پرایمر، انواع چروک‌های سطحی، عمیق و حفره‌های پوست را می‌پوشاند. اگر به دنبال پرایمر‌ی برای تعدیل رنگ و پوشاندن قرمزی پوست و محل جوش‌ها هستید، از پرایمرهایی بارنگ سبز استفاده کنید.

پرایمر مخصوص پلک نیز وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم از پرایمر‌ی با ترکیب قوی استفاده کنید تا آرایش چشم ماندگاری بیش‌تری داشته باشد. اگر پوست پلک شما چرب است، از پرایمرهای مات استفاده کنید.

مجموعه پیشنهادی:  از ازدواج تا رستگاری

زیر سازی حرفه ای پوست صورت قبل از آرایش

 

[aparat id=”IUxB4″]

 

نکاتی که باید هنگام کرم پودر زدن توجه کرد

اولین مرحله گرم کردن صورت است .به‌وسیله یک حوله گرم پوست صورت را گرم‌کنید .فقط کافی است حوله گرمی را روی صورت بگذارید و بعد از چند ثانیه حوله را بردارید.با این کار کرم پودر بهتر روی پوست می نشیند ، و پوسته‌پوسته شدن ایجاد نمی‌شود.

زمانی که می‌خواهید از کرم پودر استفاده کنید یک اسفنج تمیز و نرم بردارید و به‌صورت دورانی  و نقطه‌ای روی پوست بکشید تا کرم پودر را یکنواخت در تمامی نقاط پوست صورت پخش شود.

 

زیر سازی حرفه ای پوست صورت قبل از آرایش

 

برای بهتر پخش شدن کرم پودر می‌توانید از برس های آرایشی برش استفاده کنید .

بعد از زدن کرم پودر پنکیک را هم به‌صورت نقطه‌ای روی صور بزنید و با نوک انگشتان خود به سریع جذب شدن پنکیک کمک کنید .

بعد از اتمام آرایش همیشه از فیکساتور استفاده کنید تا آرایش شما به هم نخورد و ثابت روی پوست صورت بماند.

 

آموزش تصویری استفاده درست از کرم پودر- معرفی انواع براش صورت

[aparat id=”tMCqn”]

 

زیرسازی برای انواع پوست

پوست طبیعی

زیرسازی باید بافت سبک و نرمی داشته باشد. پوست طبیعی دارای منافذ باز کوچک بر روی پوست دارد. در زیرسازی باید منافذ بسته شود وکاملا نرم و مرطوب شود . زیرسازی برای پنهان کردن همه معایب در بافت طبیعی پوست است.

پوست چرب

انتخاب یک زیرسازی مات برای پوست چرب است. زیرسازی مات به مسدود کردن منافذ باز بر روی پوست کمک خواهد کرد. زیرسازی مات برای کنترل تولید سموم بیش‌ازحد در پوست چرب است که وسایل استفاده‌شده در آن بدون چربی است. پوست چری نیاز به‌ویژه دارد ، پس برای زیرسازی باید مواد متناسب باپوست چرب را بکار برد.

پوست خشک

باید زیرسازی مرطوب باشد تا خطوط نازک و چین‌وچروک بر روی پوست مشاهده نشود.زیرسازی خوب با خواص مرطوب‌کننده باشد .

پوست ترکیبی

زیرسازی برای پوست ترکیب با یک مرطوب‌کننده مات مناسب است. پر کردن منافذ باز باید انجام شود.

 پوست حساس

پوست حساس نیاز به مراقبت اضافی دارد چون پوست تحریک‌پذیری است و به‌زودی به پوست آسیب می‌رساند. زیرسازی پوست پایه آرایش است. استفاده از زیرسازی بر روی صورت به آرایش کمک می‌کند تا ماندگاری زیادی داشته باشد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید