تالار وب

اصول مراقبت از موهای رنگ شده

اصول مراقبت از موهای رنگ شده: بسیاری از خانم‌ها دوست دارند به‌طور مرتب موهای خود را رنگ کنند. ویکی از کارهایی که به‌اشتباه انجام می‌دهند. رنگ کردن مداوم موها است. و بدون در نظر گرفتن اینکه موضوع که امکان بسیاری وجود دارد که به پیاز مو آسیب بزنند که موجب سفید شدن زودتر مو و یا حتی ریزش را در پی خواهد داشت.

نور آفتاب

قرار گرفتن در معرض نور آفتاب موجب آسیب دیدن موهای رنگ‌شده می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید مدت‌زمان زیادی در زیر نور آفتاب قرار بگیرید بهتر است از کلاه استفاده کنید. نور آفتاب موجب از بین رفتن رنگ دانه های مو می شود و به همین علت به مرور زمان موها درخشندگی خود را از دست می دهند.

اصول نگهداری از موهای رنگ شده
اصول نگهداری از موهای رنگ شده

شستشو بعد از رنگ

هنگامی‌که مو رنگ می‌شود ۴۸ ساعت نباید با مواد شوینده هیچ تماسی داشته باشد. تا رنگ مو به‌اصطلاح تثبیت شود. اگر بعد از رنگ کردن موها شسته شوند رنگ کیفیت خود را از دست خواهد داد و براق نخواهد بود. بنابراین سعی کنید دو روز موها شسته نشوند.

اصول نگهداری از موهای رنگ شده
اصول نگهداری از موهای رنگ شده

شستن با آب سرد

شستن مو با آب گرم و با حرارت بالا می‌تواند در درازمدت آسیب جدی به موها وارد کند. اگر نمی‌توانید با آب ولرم دوش بگیرید بهتر است فقط بدن خود را زیر دوش قرار دهید و هنگام شستن موها آب را ولرم کنید.

اصول نگهداری از موهای رنگ شده
اصول نگهداری از موهای رنگ شده

ماسک مغذی مو

هرچند وقت یک‌بار سعی کنید ماسک ساده‌ای برای موهای خود تهیه کنید و آن را روی موهای خود بگذارید تا باعث تقویت موها و درخشندگی شود.

اگر بعد از رنگ یا دکلره، موها دچار وز شدند می‌توانید از سس مایونز و تخم‌مرغ استفاده کنید. باهم مخلوط‌کنید و روی موهای خود بگذارید با این روش موها از حالت وزی درآمده و نرم می‌شوند. این ماسک یکی از بهترین ماسک نرم‌کننده طبیعی برای موهای دکلره شده است که دچار وزی شده.

مجموعه پیشنهادی:  نشانه های طلاق عاطفی کدامند؟
اصول نگهداری از موهای رنگ شده
اصول نگهداری از موهای رنگ شده

سشوار کشیدن

سعی کنید از قسمت باد خنک سشوار استفاده کنید تا موها درگذر زمان از سشوار دچار آسیب‌دیدگی نشوند. بلافاصله بعد حمام هم سشوار نکشید اجازه دهید موها کمی خشک شوند سپس از سشوار استفاده کنید. با گرم به موها آسیب جدی وارد می‌کند.

بعضی از خانم‌ها اتو مو را به‌صورت خیلی داغ استفاده می‌کنند و یا اینکه موهای نم‌دار اتو می‌کشند این کار باعث سوزش مو و وز شدن و درنهایت باعث موخوره خواهد شد.

شامپو موهای رنگ‌شده

زمانی که موهای خود را رنگ کردید حتماً از شامپو موهای رنگ‌شده استفاده کنید. و استفاده از نرم‌کننده که کمک می‌کند موها به‌راحتی شانه شوند و گره نخورند. اما به یاد داشته باشید که شامپو نرم‌کننده را به فقط به ساقه موها بزنید و خیلی سریع آبکشی کنید.

اگر نرم‌کننده را به ریشه موها بزنید به‌مرورزمان دچار ریزش مو می‌شوید.

اصول نگهداری از موهای رنگ شد
اصول نگهداری از موهای رنگ شد

ماسک بعد از حمام

بعد از حمام حتماً از ماسک استفاده کنید و یا اینکه با روغن‌های طبیعی نوک موها را چرب کنید تا موها به‌مرورزمان چرب نشوند. و دچار موخوره نشود.

اصول نگهداری از موهای رنگ شد

دیدگاهتان را بنویسید