تالار وب

حتماً پیش از خواستگاری بخوانید

مراحل خواستگاری سنتی

حتماً پیش از خواستگاری بخوانید : امروز در وب‌سایت تالار وب می‌خواهیم درباره مرحله شیرین و هیجان‌انگیز جلسه اول خواستگاری برای شما صحبت کنیم. زیرا خواستگاری رفتن مانند هر چیز دیگری راه و رسم خودش را دارد و حَتَی در هر خانواده‌ای این رسم و رسوم در آن متفاوت است اما به‌طورکلی استانداردهایی برای این کار در نظر گرفته‌شده است که بهتر است با آن بیشتر آشنا شوید. در ادامه همراه ما باشید.

حتما پیش از خواستگاری بخوانید

آقاپسرها قبل از خواستگاری بخوانند

زمان و ساعت دقیق خواستگاری

خانواده پسر باید حتماً قبل از حضور در خانه دختر، زمان و ساعت دقیق خواستگاری را با آن‌ها هماهنگ کنند تا خانواده دختر بتوانند شرایط خواستگاری را در خانه مهیا کنند. یادتان باشد که هیچ‌وقت بدون هماهنگی وارد خانه دختر نشوید زیرا ممکن است که آن‌ها شرایط پذیرش میهمان را نداشته باشند. بهترین زمان برای رفتن به خواستگاری بعدازظهر است زیرا در این مواقع از روز تمام خانواده دختر و پسر حضور دارند.

قرار نیست همه به خواستگاری بیایند

ممکن است با خود فکر کنید که باید چه کسانی را با خود برای خواستگاری ببرید و اگر یکی را نبرید ممکن است ناراحت شود. اما باید به شما بگوییم که بهتر است تصمیم عاقلانه‌ای بگیرید و با توجه به‌رسم کشورمان در نوبت اول فقط خانم اصلی خانواده یعنی مادر پسر به همراه یک یا دو دخترش و خاله داماد یا یکی از خانم‌هایی که بزرگ‌تر فامیل است در مجلس خواستگاری حضورداشته باشند.

بهتر است کسی که داناتر و دارای قدرت بیان بهتری است صحبت کند تا حرف‌ها منسجم‌تر باشد مجلس خواستگاری در نوبت اول کاملاً رسمی و سنگین اجرا شود.

بردن و یا نبردن دسته‌گل خواستگاری

بهتر است که پسر حتماً با خود دسته‌گل و یا چند شاخه گل ببرد. البته ممکن است که خانواده پسر این کار را لازم ندانند اما ما به شما به دو دلیل میگوییم که بردن گل بهتر است.

  1. ممکن است خانواده دختر انتظار آوردن گل را داشته باشند و اگر چنین کاری انجام نشود آن را به‌حساب بی‌احترامی بگذارند.
  2. اگر در جلسه اول گل برده شود اثر روانی بسیار خوبی را روی خانواده دختر خواهد داشت حتی اگر خواستگاری به سرانجام نرسد.
مجموعه پیشنهادی:  مدل حلقه ازدواج ست ۲۰۱۹

رنگ دسته‌گل

وقتی‌که تصمیم گرفتید تا برای رفتن به خواستگاری گل بخرید، هر گل با هر رنگی که دوست داشتید را نخرید زیرا بهتر است گل به رنگ صورتی باشد که نماد حیات و زندگی است و از یک نوع و به تعداد فرد باشد تا دسته‌گل شما زیباتر شود.

حتماً پیش از خواستگاری بخوانید
حتماً پیش از خواستگاری بخوانید

دخترخانم‌ها قبل از خواستگاری بخوانند

حاضر بودن بزرگ‌ترها

پدر و مادر یا جانشینان آن‌ها باید حتماً در روز مراسم خواستگاری حضورداشته باشند و از حضور بچه‌ها جدی خودداری کنید. برای پذیرایی از شیرینی‌های بزرگ خامه‌ای و یا شیرینی‌های ترد و شکننده استفاده نکنید. شیرینی‌های کوچک که خوردن آن آسان باشد را برای پذیرایی استفاده نمایید.

برای میوه بهتر است از میوه‌های که خوردن آن آسان است و باعث کثیف شدن سروصورت و دست‌ها نمی‌شود استفاده کنید. میوه‌هایی مانند گیلاس، نارنگی، زردآلو، سیب و…مناسب‌اند اما میوه‌هایی مانند انار، خربزه، هندوانه، آناناس و… برای پذیرایی از خواستگار مناسب نیست.

محل گذاشتن دسته‌گل خواستگاری

بهتر است بعد از دریافت دسته‌گل آن را در گلدان بگذارید و در همان مکانی که خانواده پسر در آن قرار است پذیرایی شوند بگذارید تا در معرض دید آنان قرار بگیرد.

لباس دخترخانم

با توجه به فرهنگ ایرانی باید دخترخانم لباس خود را در این روز مهم انتخاب کند. بهترین لباسی که می‌توانید برای روز خواستگاری به تن کنید لباسی ساده، بلند و راحت است که با تمام سادگی‌اش زیبا، خاص و مجلسی باشد. از پوشیدن لباس‌های خیلی جذب و یا ناراحت که بخواهید مرتب حواستان باشد و آن را صاف‌وصوف کنید خودداری کنید.

پذیرایی از میهمانان

پذیرایی را بهتر است اول از بزرگ‌ترها شروع کنید. دختر و یا خانواده او می‌توانند با تعارف کردن چای و یا شیرینی به سمت بزرگ‌ترها احترامشان را نسبت به آن‌ها ابراز کنند.

حتماً پیش از خواستگاری بخوانید
حتماً پیش از خواستگاری بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید