تالار وب

فر کردن مو

قبل از فر کردن موهایتان بخوانید

فر کردن مو: بیشتر خانم‌ها دوست دارند که هرچند وقت یک‌بار در ظاهر خود یک تنوعی ایجاد کنند و فر کردن موها یکی از مهم‌ترین ابزارها برای تنوع دادن است. شما بافر کردن و یا تغییر رنگ موهایتان به‌طورکلی تغییر خواهید کرد و خودتان نیز از این تغییر لذت می‌برید. اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که می‌خواهند موهایشان را فر کنند در ادامه همراه وب‌سایت تالار وب باشید و مواردی که قبل از فر کردن موهایتان بخوانید، مطلع شوید.

 

قبل از فر کردن موهایتان بخوانید

فر کردن مو و هر چیزی که قبل از فر کردن باید بدانید

یکی از مهم‌ترین قدم برای فر کردن موهایتان این است که باید بدانید می‌خواهید چه‌کار کنید و با چه موادی و چه تکنیکی و از همه مهم‌تر پیش کدام متخصص می‌خواهید بروید. موادی که برای فر کردن مو استفاده می‌شود جزو  قوی‌ترین مواد است. پس اگر اهل رسیدگی به‌به موهای خود نیستید دراین‌باره بیشتر فکر کنید در غیر این صورت پس از مدتی موهایی وز و شکننده خواهید داشت.قدم مهم بعدی پیدا کردن یک آرایشگر متخصص است که موهایتان را نسوزاند. البته راه‌های خانگی زیادی هم وجود دارد که آسیب کمتری به موها وارد می‌کنند.

 

قبل از فر کردن موهایتان بخوانید

مواد شیمیایی برای فر کردن مو

برای فر کردن مو در آرایشگاه از ماده شیمیایی به نام پرمننت استفاده می‌شود. با استفاده از این ماده ابتدا پل‌های گوگردی موجود در ساختمان مو شکسته می‌شود به‌طوری‌که موی پیچیده شده در بیگودی شکل فر موردنظر را به خود بگیرد و در مرحله دوم پیوندهای گوگردی در حالت جدید قرارگرفته که با استفاده از یک محصول خنثی‌کننده فر مو سفت و ثابت می‌شود.

 

قبل از فر کردن موهایتان بخوانید

بعد از فر با موهای خشک چه کنید

فر کردن موها را به‌شدت خشک می‌کند. و اگر همیشه موهای نرم و لختی داشته‌اید، کنار آمدن با این موضوع که تا شش ‌ماه دیگر چاره‌ای جز تحمل آن ندارید، کمی سخت است. پس برای نرم کردن موی خود می‌توانید از نرم‌کننده و شامپوهای آب‌رسان مو و همچنین ماسک مو استفاده نمایید. البته شما می‌توانید از روش‌های سنتی مانند استفاده از روغن‌زیتون بهره بگیرید

 

 

قبل از فر کردن موهایتان بخوانید

فر کردن مو با بابلیس

بیگودی‌های الکتریکی یکی از رایج‌ترین وسیله‌های فر هستند. شما ابتدا باید موهایتان را خشک‌کنید و سپس برای فر کردن از بیگودی‌های الکتریکی یا فر داغ استفاده کنید. البته امروزه دستگاه‌های فر کننده جدیدی نیز برای فر وجود دارند. میله‌های پلاستیکی بلند و قابل‌انعطافی که مو را دور آن می‌پیچند. این دستگا‌ه‌ها‌ بیشتر از رول معمولی به موها حالت فر و استحکام می‌دهد.

 

قبل از فر کردن موهایتان بخوانید

این نکات را به خاطر بسپارید

  • بعد از شستن موهای خود، حتماً از نرم‌کننده استفاده کنید.
  • از شانه با دندانه‌های ریز اصلاً استفاده نکنید.
  • برای استفاده روزانه بیشتر از برس فلزی استفاده کنید
  • از شانه‌های دندانه درشت استفاده کنید.
  • هنگـام سشـوار کشـیدن حتماً از برس‌های‌گرد‌ چوبی استفاده کنید.
  • سعی کنید موها را با فر بودنشان زیبا جلوه بدهید و دائم آن‌ها را چه با سشوار یا هر وسیله دیگری صاف نکنید.
  • موهایتان را هرماه یک‌بار، نیم سانت کوتاه کنید.
  • موهایتان را به شیوه خرد کوتاه نکنید، زیرا مدل دادن به آن‌ها سخت می‌شود. همچنین این مدل‌ها، زیاد با موهای فر همخوانی ندارد.
  • از رنگ مو و مش کمتر استفاده کنید، زیرا مش موجب وز شدن مو می‌شود و شمارا به دردسر می‌اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید