تالار وب

شناخت دوران نامزدی

دوران نامزدی چه کنیم

شناخت دوران نامزدی : دوران نامزدی مرحله شیرین و حساسی است که مقدمه‌ای برای شروع یک زندگی جدید است که بسیاری از جوانان در این دوران فقط به فکر خوش‌گذرانی و تفریح هستند اما این دوران یکی از مهم‌ترین دوران برای شناخت طرف مقابل است پس باید به‌درستی رفتار کنید. در ادامه ما برای شما در وب‌سایت تالار وب درباره شناخت دوران نامزدی و اینکه چطور نامزدتان را بهتر بشناسید مقاله‌ای را آماده کرده‌ایم. همراه ما باشید.

در دوران نامزدی دختر و پسر باید به شناخت یکدیگر بپردازند و صادقانه همان‌طور که واقعاً هستند رفتار کنند تا بتوانند به شناخت بهتری از هم، دست پیدا کنند. البته این شناخت با یک و یا دو جلسه تکمیل نمی‌شود زیرا آن‌ها روانشناس خبره‌ای نیستند که توانایی فهمیدن رفتار فریبکارانه و یا فیلم بازی کردن طرف مقابل را حدس بزنند اما با بررسی و تحقیق و رفت‌وآمد می‌توان شخصیت درونی و ذات فرد را تا حدودی شناخت.

شناخت دوران نامزدی

پنهان‌کاری

یکی از نشانه‌هایی که دختر یا پسر از همدیگر چیزی را پنهان می‌کنند این است که در برخی مسائل از جواب دادن طفره می‌روند و آن را بازگو نمی‌کنند.

تناقض‌گویی

حتماً شما هم این مثال را شنیده‌اید که میگویند دروغ‌گو کم‌حافظه می‌شود. اگر از نامزدتان درباره چیزی سؤال بپرسید و او به شما جواب دروغ بدهد و در زمان دیگری دوباره همان سؤال را از او بپرسید قطعاً جوابی می‌شنوید که با قبل مطابقت ندارد.

نقش بازی کردن

شما می‌تواند از طریق تست‌های روان‌شناختی تا حدودی متوجه شوید که طرف مقابلتان چقدر خود را خوب جلوه می‌دهد و یا نقش بازی می‌کند. البته باید به این نکته اشاره‌کنیم که بعضی از دختر و پسرها خودشان را بدتر ازآنچه واقعاً هستند نشان می‌دهند.

مجموعه پیشنهادی:  رازهای مردانه

شناخت دوران نامزدی

پرتوقع بودن

اگر طرف مقابلتان بیش از توان شما ازتان توقع دارد را می‌توان بسیار راحت شناخت که او فردی پرتوقع است.

شناخت دوران نامزدی

حساس بودن

ممکن است گاهی طرف مقابلتان به آرایش و لباس پوشیدن شما حساسیت نشان بدهد و تذکر بدهد. این رفتار نشان‌دهنده این است که او بسیار حساس، ریزبین و نکته‌بین است.

زودرنج بودن

یکی از ضعف‌های زن و شوهر در زندگی زناشویی را می‌توان زودرنج بودن دانست و شما می‌توانید به‌راحتی این رفتار را در دوران نامزدی در طرف مقابلتان متوجه شوید.

عدم سازگاری

سازگار داشتن و گاهی کوتاه آمدن برای داشتن یک زندگی صلح‌آمیز نیاز است. زیرا اغلب دختر و پسرها به دلیل عدم سازگاری و نداشتن تفاهم که هرکدام ساز مخالف می‌زنند رخ می‌دهد. شما می‌توانید این رفتار را در دوران نامزدی تشخیص دهید.

عجول و عصبی بودن

ممکن است در بعضی از اوقات نامزدتان با کوچک‌ترین اشتباه از طرف شما عصبانی شود و عکس‌العمل‌های غیرمنطقی از خود نشان بدهد.

بی‌ملاحظه بودن

اینکه دو طرف ملاحظه همدیگر را بکنند نیاز یک زندگی زناشویی خوب است. اگر دختر و یا پسر در دوران نامزدی ملاحظه طرف مقابل خود را نکنند و فقط به فکر نیازهای خود باشد قطعاً این رابطه سرانجام خوبی نخواهد داشت.

عمل نکردن به وعده‌ها

در دوران نامزدی به سروقت حاضر شدن در قرار ملاقات دقت کنید زیرا اگر طرف مقابلتان همیشه دیر می‌کند و شمارا معطل می‌گذارد می‌تواند نشانه این باشد که در آینده به قول و وعده‌هایی که به شما داده است عمل نخواهد کرد.

شناخت دوران نامزدی
شناخت دوران نامزدی

دیدگاهتان را بنویسید