تالار وب

راههای ارتباط درست با همسر

۶ کلید طلایی برای نحوه ارتباط درست با همسر

راههای ارتباط درست با همسر : در مقاله قبل برای شما درباره نحوه ارتباط درست با همسر صحبت کردیم و امروز می‌خواهیم آن را کامل‌تر کنیم و نکات ذکرشده را به‌صورت کامل برای شما توضیح بدهیم تا برای برقراری یک ارتباط درست با همسرتان به شما کمک کرده باشیم. در ادامه همراه ما در وب‌سایت تالار وب باشید تا به شما راههای ارتباط درست با همسر را توضیح بدهیم.

راههای ارتباط درست با همسر

واقعی باشید

هر شخصی رازهای خودش را دارد و این به شما بستگی دارد که این رازها را برای همسرتان فاش کنید و یا برای همیشه پیش خود نگه‌داشته و مخفی کنید. اسراری درگذشته وجود دارند که ممکن است گفتن آن چندان مهم هم نباشد و یا حتی گفتنش باعث تخریب رابطه‌تان بشود اما رازهایی وجود دارند که لازم است تا با همسرتان راجع آن صحبت کنید و او را از آن باخبر سازید تا بتوانید صداقت و واقعی بودن خود را به او ثابت کنید.

لحن صدای خود را کنترل کنید

دلیل بسیاری از بحث و دعواها چیزی که گفته می‌شود نیست بلکه نوع و چگونه گفتن آن است. به‌عبارت‌دیگر لحن و تن صدای شما و همچنین نوع بیان کلماتتان در بگومگوهای شما با همسرتان تأثیرگذار است و ممکن است با بیان اشتباه شما همسرتان را از خود برنجانید. بالا بردن تن صدا در خیلی موارد غیرضروری است زیرا باعث می‌شود شریکتان به‌جای کلماتتان فقط بالا بودن صدای شما را بشنود.

به نوع برداشت پیام متنی که می‌خواهید ارسال کنید دقت نمایید.

اگر می‌خواهید ارتباط خوبی با همسرتان داشته باشید پس باید در طول روز با او از طریق پیامک و یا دیگر پیام‌رسان‌ها با او صحبت کنید اما باید توجه داشته باشید که نوع گفتار کلمات استفاده در پیام شما بیانگر چیست و ممکن است همسرتان چگونه آن را برداشت کند. نوع کلماتی که استفاده می‌کنید مانند تن صدایتان که باید آرام باشد مهم است. بهتر است قبل از فرستادن پیام اول فکر کنید و با انتخاب درست کلمات پیامتان را بفرستید.

مجموعه پیشنهادی:  تالار عروسی و گل آرایی و نحوه گل آرایی در تالارعروسی

صحبت کردن با همسر درباره احساسات پنهانتان

اگر همسرتان اشتباهی مرتکب شد باید درباره آن باهم صحبت کنید و با در نظر گرفتن تمام جوانب او را بهتر درک کنید تا بتوانید همسرتان را ببخشید. البته باید به شما بگوییم که بخشیدن همیشه هم کار ساده‌ای نیست اما به بهتر شدن رابطه شما بسیار کمک می‌کند. در مواقعی که میدانید اشتباه کردید بهتر است نسبت به آن حالت تهاجمی نداشته باشید و اشتباهتان را بپذیرید و برای پیش نیامدن دوباره آن با همسرتان راجعش صحبت کنید تا بتوانید به بهبود رابطه‌تان کمک مؤثری کرده باشید.

راههای ارتباط درست با همسر

با ارتباط فیزیکی، به یکدیگر نزدیک شوید.

ممکن است که همسرتان با اتفاقی که برایش افتاده است بسیار منزوی شود و در مورد آن مسئله با شما صحبت نکند. آرام باشید و سعی نکنید که با سؤال کردن‌های پی‌درپی استرس او را بیشتر کنید؛ شما می‌توانید در این شرایط او را بغل کنید تا به او نشان بدهید که در کنارش هستید و او را درک می‌کنید. زیرا ساده‌ترین راه برای برقراری ارتباط خوب با همسر خود شنونده خوبی بودن و آرام بودن است حتی در مواقعی که کاری از دستتان برنمی‌آید او را ببوسید و به او احساس بهتری منتقل کنید.

تصور نکردن چیزی که رخ نداده است

ممکن است تصور کنید که دقیقاً میدانید که همسرتان چه می‌خواهد بگوید و یا چه‌کاری می‌خواهد انجام بدهد اما باید به شما بگوییم که شما پیشگو نیستید و نمی‌توانید رفتارها و کارها را حدس بزنید. البته گاهی حدس‌هایتان درست از آب درمی‌آید اما بهتر است به همسرتان اجازه دهید که آن کار و یا رفتار را انجام بدهد و بعد برای آن خوشحال شوید و یا در حل آن کمک کنید.

راههای ارتباط درست با همسر
راههای ارتباط درست با همسر

دیدگاهتان را بنویسید