تالار وب

لیست خرید مراسم عقد

لیست خرید مراسم عقد

لیست خرید مراسم عقد

همیشه خرید کردن یکی از شیرین‌ترین فعالیت‌ها برای خانم‌ها به شمار می‌رود. و حال اگر این خرید، خرید مراسم عروسی و خرید مراسم عقد باشد بیشتر لذت‌بخش‌تر خواهد شد. از همین رو شما باید لیست خرید مراسم عقد را بدانید تا بتوانید بهتر و کامل خریدتان را بدون مشکلی انجام بدهید. از همین رو ما امروز در وب‌سایت تالار وب درباره خرید مراسم عقد و لیستی برای خرید این مراسم آماده کرده‌ایم. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا خرید بهتری داشته باشید. در ادامه همراه ما باشید.

لیست خرید مراسم عقد
لیست خرید مراسم عقد

خرید مراسم عقد

در ازدواج و مراسم عروسی هم مانند شروع هر چیز دیگری نیازهایی برای انسان‌ها تعریف می‌شود و این نیازها را افراد در کنار یکدیگر رفع می‌نمایند. خرید مراسم عقد و عروسی از دیرباز بین ما ایرانیان رواج داشته و به یک رسم تبدیل‌شده است. بیشتر این‌گونه خریدها یادگاری از گذشتگان ما هستند و دارای اهمیت بسیار بالایی هستند.

تاریخچه خرید مراسم عقد

درگذشته تا به امروز قشر متوسط افراد جامعه ما بیشتر بوده‌اند و در زمان‌های قدیم نیز مردم عادی جزو طبقات متوسط و پایین جامعه بوده‌اند و از همین رو خرید بسیاری از لوازم و لباس‌های نو برای نوعروس‌ها تعیین‌شده بود. زیرا اکثر خانواده‌ها سالی یک‌بار لباس نو خریداری می‌کردند و به همین دلیل رسم بر این بود که لوازم لوکس و مجلسی، طلا و جواهرات، لوازم‌آرایشی و بهداشتی و بسیاری از اقلام دیگر در روز مراسم عقد و عروسی از جانب خانواده داماد به عروس خانم هدیه داده می‌شده است. دلیل اصلی این رسم بر این بود که نوعروس در منزل جدید خود از این وسایل استفاده نماید.

تغییر سبک زندگی در خرید مراسم عقد

با تغییر کردن سبک زندگی مردم رفاه عمومی در جامعه بالاتر رفته و بسیاری از عادت‌ها به فراموشی سپرده شدند. امروزه خانم‌ها و دختران با حضور و فعالیت در اجتماع دیگر مانند زمان‌های قدیم احساس نیاز شدیدی به وسایل ندارند و می‌توان گفت که دیگر مانند نسل‌های پیش حسرت داشتن لباس و لوازم لوکسی که در قدیم برای تازه‌عروس‌ها خریداری می‌شده است را ندارند اما خانواده‌ها هنوز اصرار به اجرای این رسم قدیمی دارند و از همین رو هنوز هم این رسم کهن به قوت خود باقی‌مانده است. برای همین تصمیم گرفته‌شده است تا در این مقاله لیست کاملی از خرید مراسم عقد که تهیه شود تا زوج‌های جوان آسان‌تر بتوانند از این رسم کهن پیروی نمایند.

عقد محضری در تالار عروسی و محضر

اگر قرار است که مراسم عقد شما در روز عروسی برگزار شود پس باید تالار پذیرایی و یا باغ تالاری انتخاب کنید که دارای اتاق عقد باشد. البته امروزه اکثر تالار عروسی دارای اتاق عقد و امکانات دیگر هستند اما نوع امکانات آن‌ها برای عقد متفاوت است. شما باید ببینید که اتاق عقد تالار پذیرایی موردنظرتان دارای چه مدل دکوراسیونی است و آیا امکان تغییر دادن سفره عقد وجود دارد یا خیر زیرا بعضی تالارها دارای چند مدل سفره عقد با دکوراسیون متفاوت هستند که با سلیقه عروس و داماد در روز عقد و عروسی انتخاب می‌شوند.

لیست خرید عقد محضری

اگر قرار است که در روز دیگری قبل از مراسم عروسی به محضر بروید باید حلقه ازدواج، کت‌ودامن و یا هر لباس دیگری که برای مراسم عقد خود در محضر می‌خواهید به تن کنید را تهیه نمایید. خرید محضری نسبت به خرید مراسم عقد هزینه کمتری دارد و به‌صرفه‌تر است. اما اگر می‌خواهید که همه‌چیز خیلی عالی برگزار شود می‌توانید مراسم بگیرید.

لیست خرید مراسم عقد

 لیست خرید مراسم عقد

لوازمی که بر عهده داماد است و باید برای عروس خانم خریداری شود

 1. قرآن و جانماز
 2. سرویس طلا و جواهرات
 3. حلقه ازدواج
 4. آینه و شمعدان
 5. ساعت
 6. لباس عقد و نامزدی
 7. لوازم‌آرایش (کرم پودر، پنکیک، ریمل، مداد ابرو، رژ گونه، رژلب مایع و جامد با رنگ‌بندی کامل، لاک با رنگ‌بندی کامل، سایه، ژل مو، فر مژه، مرطوب‌کننده، تافت، مام، برس و شانه، دئودرانت)
 8. عطر و ادکلن
 9. لباس مجلسی و یا پارچه
 10. مانتو
 11. روسری و یا شال
 12. کیف و کفش
 13. چادر مشکی و مجلسی
 14. سشوار و وسایل برقی آرایشی
 15. حوله حمام
 16. چمدان
 17. لباس‌خواب و لباس‌زیر

لوازمی که بر عهده عروس خانم است و باید برای داماد خریداری شود

 1. جانماز
 2. کت‌وشلوار
 3. کفش
 4. پیراهن دامادی
 5. ست کمربند و کیف
 6. حلقه ازدواج
 7. ساعت
 8. ریش‌تراش (ست افترشیو، کیف اصلاح و لوازم جانبی، برس و شانه)
 9. حوله
 10. چمدان
 11. لباس‌خواب و لباس‌زیر

لیست خرید مراسم عقد
لیست خرید مراسم عقد

دیدگاهتان را بنویسید