تالار وب

مراحل مراسم نامزدی

مراحل مراسم نامزدی

مراحل مراسم نامزدی

مراسم نامزدی مانند مراسم عروسی دارای مراحل خاصی است که باید این موارد را بدانید تا بتوانید مراسم نامزدی بهتری داشته باشید. اگر می‌خواهید به‌زودی نامزد کنید باید مراحل مراسم نامزدی را بدانید. وب‌سایت تالار وب در این مقاله درباره مراحل مراسم نامزدی و کارهایی که باید در این روز انجام بدهید توضیح داده است که امیدواریم به شما کمک کند.

جشن نامزدی به‌طورمعمول بین دو خانواده  اقوام و آشنایان آن‌ها برگزار می‌شود تا با یکدیگر آشنا شوند و جدا از شناخت دو خانواده با یکدیگر برای شادی از وصلت این ازدواج است. در ایران بعضی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند تا یک مراسم نامزدی کوچک و خانوادگی برگزار نمایند و عده‌ای دیگر دوست دارند تا این مراسم را باشکوه‌تر و در باغ تالار و یا تالار پذیرایی برگزار نمایند که با توجه به عقیده خانواده‌ها متفاوت است.

 

مراحل مراسم نامزدی
مراحل مراسم نامزدی

 

خرید حلقه نامزدی

حلقه نامزدی نشانی است که با آن به‌طور رسمی رابطه خود را اعلام کنند. حلقه نامزدی در بعضی مواقع در بله برون و یا مراسم نامزدی برای عروس خانم برده می‌شود و گاهی هم عروس و داماد با یکدیگر برای خرید انگشتر نامزدی باسلیقه خودشان می‌روند تا مطمئن باشند که حلقه اندازه دست عروس خانم می‌شود.

نکات مهم هنگام خرید حلقه نامزدی

اگر شما دارای دستانی ظریف هستید بهتر است از انتخاب انگشترهای زمخت و بزرگ دوری‌کنید زیرا زیبایی در دستانتان نخواهد داشت. بهترین انتخاب برای شما انگشترهای ظریف است. و اگر دستانی تپل دارید می‌توانید هم از انگشترهای بزرگ و شلوغ استفاده کنید و هم انگشترهای ظریف و ساده. این انتخاب شما است.

 

مراحل مراسم نامزدی

 

مدل و رنگ لباس نامزدی

معمولاً رنگ لباس نامزدی صورتی و آبی ملایم، شیری، کرم و رنگ‌های روشنی از این قبیل است اما شما مجبور به پیروی از قوانین نیستید زیرا قانونی وجود ندارد و شما می‌توانید رنگ لباسی را انتخاب کنید که بیشتر به رنگ پوستتان می‌آید. زیرا مهم‌ترین فاکتور در انتخاب لباس نامزدی این است که مدل و رنگ آن به پوستتان بیاید.

اگر اندامی درشت دارید بهتر است از رنگ‌های تیره استفاده کنید و همچنین مدل‌های پف‌دار و چین‌دار مناسب شما نخواهد بود زیرا ازآنچه هستید درشت‌تر نشان خواهد داد. همچنین اگر اندامی ظریف دارید می‌توانید از رنگ‌های متفاوت و بسیاری برای لباس نامزدی‌تان انتخاب نمایید و مدل‌های پف‌دار عروسکی نیز برای اندام‌های ظریف و کشیده بسیار عالی می‌شود.

شناخت فرم اندام بعد انتخاب لباس نامزدی

اگر شما خیلی قدبلند و یا قدکوتاه هستید باید هوشمندانه لباسی را انتخاب کنید که این کوتاهی و یا بلندی را به‌صورت بارز نمایان نسازد. بهترین انتخاب برای خانم‌های قدکوتاه لباس‌های مدل کمر افتاده است و برای خانم‌های قدبلند لباس‌های پف‌دار است.

  • اندام مدل سیب: لباس‌های یقه‌هفت بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. همچنین سعی کنید تا جای ممکن لباس‌های ساده انتخاب نمایید.
  • اندام مدل ساعت شنی: بهترین انتخاب برای شما لباس‌های مدل ماهی است تا زیبایی‌اندامتان را بیشتر نشان بدهد.
  • اندام مدل گلابی: لباس‌های بالاتنه تنگ و دامن بلند برای شما مناسب‌تر است تا اندامتان طبیعی‌تر و جذاب‌تر نشان داده شود.

 

مراحل مراسم نامزدی

 

آرایش روز مراسم نامزدی

اولویت در آرایش باید نشان دادن بیشتر زیبایی‌های صورت و محو کردن عیوب باشد نه به این معنا که به یک شخص دیگر تبدیل شوید. یعنی نباید خیلی آرایش غلیظ و تندی داشته باشید و تعادل را به هم بریزید. آرایش شما در مراسم نامزدی‌تان باید با آرایش روز عروسی فرق داشته باشد پس باید کمتر آرایش کنید و مدل موی ساده‌تری را در این روز انتخاب نمایید.

 

مراحل مراسم نامزدی
مراحل مراسم نامزدی

 

مکان برگزاری مراسم نامزدی

شما با توجه به اینکه قرار است در کجا مراسم نامزدی‌تان را برگزار کنید باید تالار عروسی و یا باغ تالاری را برای آن انتخاب کنید ولی اگر قرار است که مراسم نامزدی‌تان را ساده برگزار کنید می‌توانید تالار کوچک و یا باغی را برای یک‌شب بگیرید که هزینه کمتری داشته باشد. اما اگر خانه شما جا برای این مراسم دارد می‌توانید خودتان غذای مراسم را تدارک ببینید و خانه را تزیین کنید.

 

مراحل مراسم نامزدی
مراحل مراسم نامزدی
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید