تالار وب

سوالات مهم اولین جلسه خواستگاری

در اولین جلسه خواستگاری چه سوالاتی بپرسیم؟

سوالات مهم اولین جلسه خواستگاری : روز خواستگاری برای دختران و پسران بسیار اهمیت دارد و باید یک سری سؤالات در جلسات مختلف خواستگاری مطرح شود. زیرا یکی از مهم‌ترین بخش‌های خواستگاری گفتگو میان دختر و پسر است اما ممکن است بسیاری از جوانان ندانند که در این زمان باید چه صحبت‌هایی انجام بدهند و از او درباره چه چیزهایی سؤال کنند تا بتوانند همدیگر را بهتر بشناسند. از همین رو ما امروز در وب‌سایت تالار وب برای شما درباره سوالات مهم اولین جلسه خواستگاری نوشته‌ایم که امیدواریم موردتوجه‌تان قرار بگیرد. همراه ما باشید.

سوالات مهم اولین جلسه خواستگاری

سوالات مهم اولین جلسه خواستگاری

معرفی کردن

برای شروع اولین سؤال باید از طرف پسر در رابطه با معرفی و بیان خلاصه‌ای از گذشته باشد. و بعد پسر باید نیز خود را معرفی کند. بیوگرافی فرد باید شامل  معرفی کامل نام و نام خانوادگی، شغل، سن، میزان تحصیلات، شغل پدر و مادر، میزان تحصیلات پدر و مادر، تعداد اعضای خانواده و وضعیت شغلی، سنی و تحصیلی آن‌ها باشد.

مسائل اعتقادی

دومین سؤالی که باید بپرسید درباره مسائل اعتقادی است و در این بحث باید دختر و پسر ازنظر اعتقادی وجه مشترکی داشته باشند و ملاک‌های اعتقادی فرد مقابل خود را ارزیابی کرده و تصمیم بگیرند.

ارزش‌های فرهنگی

یکی دیگر از سؤالات مهمی که باید در اولین جلسه خواستگاری پرسیده شود درباره ارزش‌های فرهنگی و میزان پایبندی به آن است. دختر و پسر باید ازنظر ارزش‌های فرهنگی باهم به تفاهم برسند. برای مثال ممکن است شما خیلی دربند پوشش و حجاب کامل و یا باورهای قدیمی نباشید اما باید طرف مقابلتان باید با شما هم‌نظر و هم‌عقیده باشد.

مجموعه پیشنهادی:  باغ تالارهای خوب تهران

پرسش درباره استقلال فکری و احساسی

یک فرد بالغ باید ازنظر فکری و احساسی استقلال کامل داشته باشد و بتواند به‌تنهایی و باعقل خود تصمیم درستی را بگیرد. شما می‌توانید با پرسیدن سؤالی مانند: شما تا چه اندازه به پدر، مادر و دوستان خود در زندگی‌تان اهمیت می‌دهید و درباره مسائل زندگی‌تان با آن‌ها صحبت می‌کنید؟

شما با مطرح کردن این سؤال می‌توانید طرف مقابلتان را ازنظر میزان وابستگی و یا دهان‌بین بودن او محک بزنید.

سوالات مهم اولین جلسه خواستگاری

اهداف کلی در زندگی

شما باید در این مرحله از طرف مقابلتان درباره اهداف کلی و اصلی او در زندگی سؤال کنید زیرا ممکن است که اهداف اصلی او در زندگی دقیقاً برعکس نظر شما باشد.

ارتباط اجتماعی

ممکن است فردی از اینکه همسرش بیرون از منزل کار کند و یا فعالیت‌های اجتماعی داشته باشد خوشش نیاید. پس بسیار مهم است که با مطرح کردن سؤالاتی مانند:

  • آیا شما فعالیت اجتماعی دارید؟
  • نظرتان درباره فعالیت اجتماعی همسرتان چیست؟

میزان اجتماعی بودن او را محک بزنید.

 محل و نوع سکونت در آینده

سؤال بعدی که باید پرسیده شود درباره محل سکونت و نوع آن است. منظور در اینجا این است که شما باید از طرف مقابلتان درباره اینکه دوست دارد کجا در آینده با همسرش زندگی کند سؤال نمایید. از همه مهم‌تر نوع سکونت است که باید موردبررسی قرار بگیرد. شما باید این سؤال را بپرسید:

آیا شما دوست دارید با خانواده‌تان در یک مکان زندگی کنید؟

شغل مرد

دخترخانم‌ها باید حتماً از خواستگار خود درباره شغل او سؤال کنند و از او بخواهند که وضعیت شغلی خود را به‌طور واضح بیان کند و در بیان آن به کلی‌گویی بسنده نکند.

 

سوالات مهم اولین جلسه خواستگاری
سوالات مهم اولین جلسه خواستگاری

دیدگاهتان را بنویسید