تالار وب

دلایل ترس از ازدواج

دلایل ترس از ازدواج

دلایل ترس از ازدواج ممکن است به دلایل مختلفی باشد اما ما امروز در وب‌سایت تالار وب برای شما رایج‌ترین دلایل ترس از ازدواج را آورده‌ایم که با عوامل ترس از ازدواج بیشتر آشنا شوید. در ادامه همراه ما در وب‌سایت تالار وب باشید.

دلایل ترس از ازدواج

دل‌شوره و استرس‌

یکی از دغدغه‌های بزرگ ذهنی است که شاید برای همه‌ی ما بارها به دلایل مختلفی در زندگی اتفاق افتاده باشد. نگرانی‌هایی که فکر و ذهن هر فرد را درگیر کرده و بر فعالیت روزانه‌ی او تأثیرگذار بوده است.
اما یکی از پرفشارترین استرس‌هایی که هر شخصی در زندگی تجربه خواهد کرد، استرس برای انتخاب همسر است. به‌خصوص که امروزه با زیادشدن آسیب‌های اجتماعی و موانع ازدواج، تصمیم‌گیری درباره‌ی این مسئله مشکل‌تر شده و همین امر فشار‌های عصبی و استرس را در افراد به وجود آورده است.

بالا رفتن سن ازدواج

شاید بتوان گفت از مهم‌ترین دلایل استرس در انتخاب همسر و ترس از ازدواج بالا رفتن سن ازدواج است. افرادی که در سنین بالاتری ازدواج می‌کنند از بلوغ فکری کامل‌تری بهره‌مند می‌شوند و خواسته‌ها و معیارهای خود را بهتر می‌شناسد، خوش‌بختی و بدبختی را در زندگی افراد زیادی می‌بینند و سعی می‌کنند کمبود‌هایی که در زندگی اطرافیان دیده‌اند را در زندگی خود جبران کنند.

بنابراین در چینش معیارهای انتخاب همسر آینده‌شان دچار وسواس می‌شوند و همین امر باعث می‌شود که در حین تصمیم‌گیری دچار استرس شده و به‌راحتی نتوانند برای آینده‌ی خود تصمیم‌گیری کنند.

دلایل ترس از ازدواج
دلایل ترس از ازدواج

دیدگاهتان را بنویسید