تالار وب

هزینه برگزاری مراسم عروسی در تالار

هزینه عروسی سال ۹۷ نسبت به سالهای اخیر تغییرات زیادی کرده است. و امروزه هزینه برگزاری مراسم عروسی در تالار بسیار بالا رفته است و با بالا رفتن قیمت تالار عروسی آمار ازدواج کاهش پیداکرده است. البته هزینه تالار عروسی در تهران و سایر شهرها با توجه به نوع خدمات و کیفیتشان بسیار با یکدیگر متفاوت است. قبل از فرارسیدن ماه رمضان و ماه محرم تالارها شلوغ است و بیشتر سالن‌های آن‌ها از خیلی وقت پیش رزرو شده‌اند. در ادامه وب‌سایت تالار وب درباره هزینه عروسی سال ۹۷ مطالبی را دراین‌باره در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

درگذشته مراسم عروسی به‌سادگی برگزار می‌شد و محبت میان میهمانان موج می‌زد و چراغانی که در کوچه و حیاط تزیین‌شده بودند و صندلی‌هایی که در حیاط توسط خانواده عروس و داماد چیده شده بود نمایانگر سادگی بوده است و همان چیزی که امروزه به آن دیگر اهمیت نمی‌دهیم. لحظات شادی را که در کنار یکدیگر فامیل و آشنایان می‌گذراندند و از کنار هم بودن لذت می‌بردند. تا عروس و داماد زندگی خود را توأم با عشق و محبت آغاز کنند.

هزینه تالار عروسی در تهران
هزینه عروسی سال ۹۷

هزینه عروسی سال ۹۷

امروزه هزینه عروسی سال ۹۷ با توجه به مسائل فرهنگی و معضلی چون چشم و هم‌چشمی باعث شده است که بسیار از زوج‌های جوان برای آغاز زندگی مشترک خود جشن‌هایی پرهزینه و کمرشکن برگزار نمایند. البته برگزاری مراسم عروسی پرهزینه فقط مختص افراد ثروتمند و مفرح جامعه نیست و حتی خانواده‌هایی با وضع مالی متوسط و قشر متوسط جامعه نیز با پس‌انداز کردن و چشم‌پوشی از برخی نیازهای خود برای برگزاری یک جشن تجملاتی و پرزرق‌وبرق هزینه‌های زیادی می‌کنند.

همین موضوع می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را در ابتدای زندگی مشترک به همراه داشته باشد و حتی نمی‌توان گفت که با برگزار کردن یک مراسم پرهزینه دیگر دهان فامیل را می‌توان بست یا خیر. همچنین باید به این موضوع دقت کنید که چشم و هم‌چشمی باعث شده است که آمار ازدواج در کشور به‌صورت چشمگیری کاهش یابد و پسران از ازدواج فرار کنند.

هزینه تالار عروسی در تهران

محاسبه هزینه عروسی

میزان هزینه عروسی سال ۹۷ در تهران با توجه به موقعیت مکانی و یا همان منطقه ، نوع تالار ، خدمات و کیفیت، تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارند. اگر بخواهیم یکی از این موارد را مورد برسی قرار دهیم برای مثال فقط هزینه خدمات تالار عروسی به این صورت است که معمولاً تالارهای پذیرایی به‌صورت درصدی از کل هزینه دریافت می‌نمایند.  البته به این نکته نیز باید توجه داشت باشید که هزینه میوه و شیرینی در تالارها جزو هزینه‌ها محسوب نمی‌شود. به‌صورت کلی هزینه خدمات تالار ۱۰ الی ۱۵ درصد از جمع کل هزینه‌های تالار پذیرایی بدون میوه و شیرینی است. البته موارد دیگری نیز مانند عکاسی و فیلم‌برداری، اتاق عقد، خواننده و موسیقی، گل‌آرایی، شمع آرایی و….وجود دارد و در کنار این هزینه‌ها، هزینه‌های حق سرویس، مالیات بر ارزش‌افزوده، ورودی، پارکینگ و… نیز به قیمت تمام‌شده افزوده می‌شود.

شام عروسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هزینه لازم برای ازدواج است که با توجه به نوع تالار و منوی انتخابی شما قیمت تعیین می‌شود و در هر تالار پذیرایی متفاوت است. اگر مدل غذای کمتری را انتخاب نمایید به‌طور حتم قیمت پایین‌تری برای شما خواهد داشت اما سلف‌سرویس نسبت به یک یا دو مدل غذا بسیار گران‌تر خواهد بود.

مجموعه پیشنهادی:  چگونه همسرم را عاشق کنم

هزینه‌های جانبی

هزینه‌های جانبی دیگر تالار مانند گل‌آرایی، شمع آرایی، نورپردازی، موسیقی و دی جی و… وجود دارد که هرکدام از این موارد بسته به نوع آن و کیفیت خدمات می‌تواند متفاوت باشد. همچنین برخی از تالارهای پذیرایی هزینه‌ای را برای ورودی دریافت می‌کنند که به در قیمت تأثیرگذار خواهد بود. هزینه اتاق عقد در تالارهای معمولی در تهران معقول‌تر است. تزئینات داخلی اتاق عقد و گل‌آرایی می‌تواند در قیمت تالار تأثیر بگذارد. همچنین در اکثر تالارها هزینه سفره عقد جداگانه محاسبه می‌شود. ازجمله مواردی که در کمتر یا بیشتر بودن قیمت اتاق عقد تأثیرگذار است، می‌توان به نوع تزئینات، شکل و نوع گل‌آرایی و البته فضای سالن اشاره کرد.

تالار‌های پذیرایی لوکس

تالارهای لوکس در تهران با گرفتن مبلغ‌های بسیار هنگفت و باور نکردی فقط برای یک‌شب از زوج‌های جوان پول دریافت می‌کنند. برای مثال یک تالار عروسی مجلل برای هر میهمان نفری ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند و این در حالی است که هزینه پکیج عروسی که شامل منو غذایی، میوه، شیرینی، عکاسی و فیلم‌برداری، گل‌آرایی، موسیقی و خواننده و…که برای برگزاری مراسم عروسی لازم است را به‌صورت مجزا بر عهده زوج قرار می‌دهد. با تمام این صحبت‌ها به این نتیجه خواهیم رسید هزینه عروسی سال ۹۷ برای برگزاری یک‌شب عروسی دریکی از بهترین تالارهای تهران کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان نخواهد بود و این مبلغ برای اکثر زوج‌های جوان بسیار هنگفت و غیرقابل‌هضم است که البته منطقی هم به نظر می‌رسد. بهترین حالت برای برگزاری یک مراسم خوب و آبرومند انتخاب طرح ازدواج آسان است که امروزه بسیاری ز تالارهای پذیرایی این طرح را دارند. طرح ازدواج آسان به شما کمک میکند تا با کمترین پول یک مراسم آبرومندانه و خوب را برگزار نمایید. اگر میخواهید بیشتر با طرح ازذواج اسان و دلیل ارزان بودن طرح ازدواج آسان آشنا شوید میتوانید در مقاله دلیل ارزانی طرح ازدواج آسان کلیک نمایید.

ماه‌عسل

ماه‌عسل یکی از پرهزینه‌ترین قسمت عروسی است که بسیار هم لذت‌بخش خواهد بود. اما اگر در خرج کردن پول‌هایتان درست و هوشمندانه عمل نکنید ممکن است با مشکل روبرو شوید. برای مثال از سرگرمی‌ای بدون دلیل و گران‌قیمت و یا هتل‌های لوکس و گران‌قیمت بپرهیزید. گاهی اوقات مسافرت به یک روستای باصفا در دل طبیعت و اقامت در یک‌خانه محلی با اجاره کم، خاطرات فراموش‌نشدنی را برای شما رقم خواهند زد. حتماً نباید به هتل‌های بسیار گران‌قیمت و مکان‌های پرهزینه رفت تا بتوان ماه‌عسل خوبی داشت. کنار هم بودن شما دو زوج جوان و اولین تجربه سفرتان با یکدیگر یکی از اصلی‌ترین و لذت‌بخش‌ترین قسمت ماه‌عسلتان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید