تالار وب

۵ پرهیز برای موی فر

نکات مهم برای موی فر و مجعد

۵ پرهیز برای موی فر : برای اینکه موهای فر زیبا و سالمی داشته باشید باید نکاتی را رعایت کنید و از انجام کارهایی پرهیز نمایید. زیرا موهای فر احتیاج به مراقبت و نگهداری بیشتری نسبت به موهای دیگر دارد از همین رو ما امروز در وب‌سایت تالار وب برای شما درباره ۵ پرهیز برای موی فر و مجعد آورده‌ایم که امیدواریم موردتوجه‌تان قرار بگیرد. در ادامه همراه ما باشید.

موهای فر جذابیت خاص خودش را دارد اما ممکن است با انجام کارهای اشتباهی باعث شوید که دیگر موهای فرتان را دوست نداشته باشید و به فکر تغییر آن باشید. اما با تغییر دادن برخی کارها و عادت‌ها می‌توانید باعث جذاب‌تر شدن موهایتان شوید.

5 پرهیز برای موی فر

پرهیز از شانه کردن موی کثیف و خشک

یکی از مشکلات موی فر گره خوردن موها است. وقتی مو رطوبت کافی دارد و تمیز است شانه کردن و باز کردن گره مو کار دشواری نخواهد بود اما اگر موها خشک و کثیف باشد باعث ریزش موهایتان می‌شود.

پرهیز از استفاده نکردن از نرم‌کننده

اغلب شامپوها چربی مو را از بین می‌برند و سبب خشکی مو می‌شوند از همین رو استفاده از یک نرم‌کننده قوی و رطوبت رسان به مو بسیار مهم است. زیرا شست و شوی روزانه موها را وز و خشک می‌کند و شما باید علاوه بر استفاده از نرم‌کننده بعد از شامپو زدن، از سرم مو و مرطوب‌کننده های قوی مو بعد از حمام استفاده کنید تا موهایی بدون گره، درخشان و خوش‌حالت داشته باشید.

5 پرهیز برای موی فر

پرهیز از خشک‌کردن مو با حوله

یکی از بدترین اشتباهات خانم‌هایی که موی فر دارند مالش‌های محکم حوله به مو برای خشک‌کردن آن است. این کار باعث وز شدن و گره خوردن موها می‌شود. بهترین راه برای خشک‌کردن مو این است که حوله‌ای از الیاف بامبو را دو موهایتان بپیچید و با دست آب موهایتان را روی حوله فشار دهید تاکمی خشک شود. سعی کنید موهایتان را در هوای آزاد خشک‌کنید و از سشوار تا جای ممکن استفاده نکنید.

پرهیز از نوک گیری نکردن مو

موهای بلند را همه دوست دارند و شاید شما هم دوست داشته باشید که موهای بلند و فر زیبایی داشته باشید اما برای داشتن موهایی بلند و زیبا باید هر ۳ الی ۴ ماه یک‌بار چند سانتی‌متر از نوک موهایتان را کوتاه کنید زیرا نوک موها مرده هستند و بعد از گذشت زمان خشک و بدحالت می‌شوند و احتیاج به نوک گیری دارند.

5 پرهیز برای موی فر

پرهیز از استفاده وسایل برقی به‌طور مکرر

برای حالت دادن به موهایتان به‌طور مکرر از وسایل برقی مانند سشوار و اتوی مو استفاده نکنید زیرا حرارت دادن به مو آسیب میزند و از همه مهم‌تر ساقه موهایتان را شکننده می‌کند و آسیب می‌بیند. سعی کنید بیشتر از ۳ بار در هفته از سشوار استفاده نکنید.

5 پرهیز برای موی فر
5 پرهیز برای موی فر

دیدگاهتان را بنویسید