تالار وب

نمای بیرونی عمارت زرین

نکات مهم در انتخاب تالار عروسی خوب و یا باغ تالار خوب

تالار عروسی خوب و یا باغ تالار خوب نقش بسیار مهمی در برگزاری یک مراسم عروسی باشکوه دارند و از همین رو پیدا کردن یک تالار عروسی خوب و مناسب با هزینه متناسب بودجه شما در اولویت قرار دارد. اما پیدا کردن یک تالار پذیرایی و یا باغ تالار خوب همیشه هم کار آسانی نیست زیرا قبل از برگزاری جشن عروسی کارهای دیگری مانند تهیه جهیزیه عروس ، تهیه خانه برای عروس و داماد، تدارکات عروسی و خرید وسایل عروسی و… وجود دارد و باید انجام داده شوند. بنابراین اکثر عروس و دامادها استرس پیدا می‌کنند و این مسئله تالار پذیرایی برایشان به یک دغدغه بزرگ تبدیل می‌شود. برای کاهش استرس و اضطراب مراسم جشن عروسی ویژگی‌های یک تالار عروسی را توضیح داده است تا بتواند شمارا برای پیدا کردن یک تالار خوب یاری کند. در این مقاله درباره “نکات مهم در انتخاب تالار عروسی” مناسب برای شما در تالار وب صحبت میکنیم، امیدواریم بتوانیم در انتخاب تالار خوب برای شما کمکی مناسب باشیم.

 

نکات مهم در انتخاب تالار عروسی خوب و یا باغ تالار خوب
نکات مهم در انتخاب تالار عروسی

 

معیار و نکات مهم در انتخاب تالار عروسی

قیمت مناسب تالار عروسی

یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب یک تالار عروسی خوب قیمت مناسب آن است و برای عروس و داماد نیز بسیار مهم است. یک تالار پذیرایی خوب با هزینه‌های ورودی مناسب و سالن تمیز و باکیفیت اولین ویژگی یک تالار عروسی خوب است. شما باید توجه داشته باشید که سطح کیفیت و میزان خدمات و امکانات تالار تأثیر زیادی بر روی هزینه‌ها خواهد داشت. پس با توجه به میزان بودجه خود تالار مناسبی را انتخاب کنید تا هزینه‌های زیادی نداشته باشد. برای باغ تالار نیز این موضوع صدق می‌کند اما به‌طورکلی برگزاری مراسم در باغ گران‌تر از تالار پذیرایی برای شما تمام خواهد شد.

 

فضای سالن تالار عروسی

در ادامه نکات مهم در انتخاب تالار عروسی، کمی در مورد فضای سالن برای شما میگوییم، فضای سالن تالار باید زیبا و دل‌چسب باشد تا میهمانان احساس راحتی داشته باشند و همچنین فضای مناسبی برای نشستن، قدم زدن و رقصیدن وجود داشته باشد. اگر فضای سالن کوچک‌تر از تعداد میهمانان باشد، سالن گرم و خفه خواهد شد و باعث ایجاد کلافگی در میهمانان می‌شود و برعکس اگر سالن بسیار بزرگ‌تر تعداد میهمانان باشد باعث دور شدن و پراکندگی میهمانان خواهد شد. پس به ظرفیت و فضای سالن بسیار دقت کنید.

 

نکات مهم در انتخاب تالار عروسی خوب و یا باغ تالار خوب
تالار عروسی خوب | باغ تالار خوب

 

نورپردازی سالن‌های تالار پذیرایی

برخی آیتم‌ها باعث زیبایی سالن‌های تالار می‌شود و همچنین تزیین سالن با گل و شمع و همچنین بادکنک تأثیر بسیار زیادی در زیبایی سالن خواهد داشت. نورپردازی در تالارهای مختلف، متفاوت است و برخی تالارهای پذیرایی VIP در تهران از نورپردازی‌های حرفه‌ای و به‌صورت هنرمندانه‌ای در تمام قسمت‌های سالن استفاده می‌کنند که باعث زیباتر شدن سالن می‌شود.

 

داشتن جایگاه ویژه عروس و داماد در تالار

امروزه تمامی تالارهای پذیرایی دارای جایگاه عروس و داماد می‌باشند و این جایگاه باید متفاوت از سایر قسمت‌های سالن باشد و به شکل هنرمندانه و زیبایی این تفاوت باید دیده شود. اگر توجه کنید در سالن تالارهای خوب این جایگاه به‌وسیله گل، پرده‌های حریر و ساتن، مبلمان لوکس، لوستر، نورپردازی بسیار حرفه‌ای تزیین می‌شود. همچنین باید توجه داشته باشید که جایگاه عروس و داماد باید بالاتر از سطح سالن قرارگرفته باشد تا به‌تمامی سالن دید راحتی داشته باشد.

داشتن پارکینگ اختصاصی تالار عروسی

یکی از ضروری‌ترین نکات مهم در انتخاب تالار عروسی خوب داشتن پارکینگ اختصاصی است تا میهمانان به‌راحتی و با خیال آسوده ماشین‌های خود را در پارکینگ تالار بگذارند. پس به این نکته نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

مجموعه پیشنهادی:  مدل حلقه نامزدی نگین دار ۲۰۱۹
نکات مهم در انتخاب تالار عروسی خوب و یا باغ تالار خوب
نکات مهم در انتخاب تالار عروسی

 

سرویس‌دهی خوب و منظم پرسنل تالار

سرویس‌دهی و پذیرایی منظم و دقیق از میهمانان توسط پرسنل تالار بسیار مهم است و یکی از ویژگی‌های یک تالار عروسی خوب به شمار می‌رود. پرسنل یک تالار پذیرایی خوب باید به کار خود مسلط باشند و خیلی دقیق به‌تمامی میزها رسیدگی کنند و پذیرایی منظمی داشته باشند.

 

داشتن اتاق پرو لباس در تالار پذیرایی

یک تالار خوب باید یک اتاق پرو بزرگ و تمیز نیز داشته باشد تا میهمانان هنگام ورود به سالن تالار بتوانند لباس‌های خود را در اتاق پرو تعویض کنند. همچنین بزرگ بودن و تمیز بودن اتاق پرو بسیار مهم است زیرا اگر اتاق پرو کوچک و تنگ باشد میهمانان نمی‌توانند به‌راحتی لباس‌های خود را تعویض کنند.

 

وجود خواننده و دی جی در تالار

یک عروسی باشکوه و شاد با خواننده و دی جی امکان‌پذیر است. پس وجود خواننده و دی جی نیز بسیار مهم است تا بتواند مجلس را گرم و شاد کند.

 

موقعیت و دسترسی شهری تالار

یکی دیگر از ویژگی‌های یک تالار عروسی خوب این است که موقعیت و دسترسی شهری آسانی داشته و به میدان‌های اصلی شهر نیز دسترسی داشته باشد. اگر تالار و یا باغ تالار در حومه شهر قرار دارد نباید زیاد به مرکز فاصله داشته باشد و یا در منطقه‌ای دورافتاده واقع‌شده باشد چون رفت‌وآمد میهمانان سخت خواهد شد و یا ممکن است نتوانند تالار و یا باغ تالار را به‌راحتی پیدا کنند.

 

سرویس بهداشتی سالن تالار عروسی

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید سرویس بهداشتی تمیز است. میهمانان از سرویس بهداشتی به‌طور حتم استفاده می‌کنند و اگر سرویس بهداشتی سالن‌ها کثیف باشد نمی‌توان آن تالار را جزو تالارهای خوب قرارداد.

 

نکات مهم در انتخاب تالار عروسی خوب و یا باغ تالار خوب
شکل ظاهری بیرونی و داخل تالار

 

شکل ظاهری بیرونی و داخل تالار

یک سالن عروسی خوب باید معماری و شکل ظاهری متناسب و خوبی باشد تا بتوان آن را جزو تالارهای خوب قرارداد. همچنین رنگ دیوار سالن‌ها تأثیر مستقیم بر روحیه میهمانان دارد و همچنین دکوراسیون تالار نیز مهم است و باید به آن توجه داشته باشید. یک تالار پذیرایی خوب باید دیوارهای تمیز و رنگ مناسبی داشته باشد و همچنین دارای سقفی بلند و بدون ستون باشد.

دیدگاهتان را بنویسید