تالار وب

مزایا و معایب فر کردن مو

مزایا و معایب فر کردن مو
مزایا و معایب فر کردن مو

مزایا و معایب فر کردن مو: خیلی از خانم‌ها دوست دارند که هرچند وقت یک‌بار در ظاهر خود تنوعی ایجاد کنند. و یکی از مهم‌ترین ابزارهای این تنوع، موها هستند که تنها با تغییر رنگ یا حتی حالت از آنها، چهره بطور کامل تغییر می‌کند، مثلاً فر کردن که این روزها خیلی رواج پیداکرده است. فر کردن مو علاوه بر اینکه می‌تواند چهره‌ای متفاوت‌تر برای شما ایجاد کند، در مورد افرادی که دارای موهای کم‌پشت هستند نیز می‌تواند باعث پرپشت دیده شدن موها شود. این می‌تواند یکی از مزایای فر کردن موها باشد. از طرف دیگر همانند دیگر روش‌هایی که برای زیبایی موها به کار گرفته می‌شود، فر کردن موها نیز می‌تواند باعث شکنندگی و خشکی مو شود. ازاین‌رو اگر موهایی حساس و شکننده دارید بهتر است از فر کردن دائم موهایتان خودداری کنید.

مزایا فر کردن مو

ایجاد تغییر و تنوع در ظاهر و چهره

پرپشت یا پرحجم نشان دادن موها

عدم نیاز به فرم دادن به موها و شینیون کردن آن در مراسم مختلف

معایب فر کردن مو

خشکی و شکنندگی موها در افرادی که به‌طور طبیعی موهای خشک دارند.

در صورت فر کردن موها نمی‌توانید آن‌ها را به‌طور مداوم بشویید. پس اگر جز افرادی هستید که نمی‌توانند برای موهای خود را نشویند بهتر است فکر فر کردن موهایتان را فراموش کنید.

مزایا و معایب فر کردن مو
مزایا و معایب فر کردن مو

فر کردن دائمی موها معمولاً تا ۶ ماه دوام دارد و موهای شما تا این مدت به همین شکل باقی می‌ماند. پس اگر تنوع‌طلب هستید و می‌دانید که نمی‌توانید تا این مدت موهایتان را بدون تغییر بگذارید، از فر کردن دائم موهایتان خودداری کنید. در عوض می‌توانید به‌جای فر کردن دائمی موهایتان می‌توانید از فر موقت استفاده کنید.

مجموعه پیشنهادی:  باید باور کنیم که این حرفهای یک زن است...

آیا فر کردن مو باعث ریزش مو می شود؟

مزایا و معایب فر کردن مو: هم بله و هم نه؛ درواقع، تمام این تغییر و تحول‌ها که در ساقه مو اتفاق می‌افتد، می‌تواند منجر به شکنندگی موها شود ولی ازآنجاکه آرایشگرهای ماهر سعی می‌کنند تماسی بین این مواد شیمیایی و ریشه موها برقرار نشود، پس از صاف یا فر کردن مو، ریزش آن اتفاق نمی‌افتد. البته اگر این مواد شیمیایی با کف سر در ارتباط باشند، می‌توانند از طریق پوست سر جذب شوند و به ریشه موها آسیب برسانند.

راه های مراقبت از موهای فر شده

مانند دیگر روش هایی که خانم ها در تغییر موهای خود استفاده می کنند (مانند رنگ کردن مو)، پس از فر کردن دائم موها نیز باید مراقبت هایی را در مورد آن به کار گیرید. از جمله این مراقبت ها موارد زیر است:

  1. موهای خود را زیاد نشویید.
  2. پس از شستشوی موها و یا در هر مورد دیگری، موهایتان را سشوار نکنید زیرا با این کار علاوه بر اینکه موجب بهم ریختگی فر موها می شوید، به خشک تر شدن ساقه موها هم کمک کنید. خشکی مو سبب شکنندگی مو می شود و احتمال موخوره را در آن بالا می برد.
  3. حتما بعد از حمام از مواد چرب مانند روغن زیتون استفاده کنید تا موها دچار خشکی نشود و هم اینکه موها درخشنده تر خواهند بود.
  4. مزایا و معایب فر کردن مو
  5. مزایا و معایب فر کردن مو

دیدگاهتان را بنویسید