تالار وب

نکات طلایی قبل و بعد وکس

نکاتی در خصوص اپیلاسیون یا وکس صورت
نکاتی در خصوص اپیلاسیون یا وکس صورت

 

وکس بدن و صورت: بسیاری از خانم‌ها و یا حتی آقایان برای از بین بردن موهای زائد بدن خود از وکس استفاده می‌کنند. زیرا وکس موهای زائد را از ریشه جدا می‌کند و زمان رویش موها بسیاری طولانی‌تر می‌شود و با گذر زمان و استفاده مکرر از وکس موها کم‌حجم‌تر و از ضخامت موها کاسته می‌شود. به همین دلایل طرفداران وکس این روزها زیاد شده است. در کنار همه این مزیت‌ها وکس. به‌عنوان لایه‌بردار هم محسوب می‌شود. با قرار گرفتن مایع وکس روی پوست سلول‌های مرده پوست نیز به همراه موها جدا می‌شوند. و پوست بدن کمی شفاف‌تر می‌شود.

اما در کنار همه مزایایی که گفته شد. وکس ممکن است باعث موهای زیرپوستی شود. بنابراین دقت داشته باشید که موهای زیرپوستی که در اثر وکس ایجادشده‌اند را حتماً تخلیه کنید. تا به‌مرورزمان این موها باعث مشکل نشوند

اما اگر شما هم قصد دارید وکس انجام دهید باید قبل و بعد آن یکسری باید و نیابد های وجود دارند که بهتر است به آن‌ها عمل کنید تا مشکلی برای بدنتان به وجود نیاید.

وکس صورت و بدن
وکس صورت و بدن

کارهایی که نباید قبل و بعد وکس انجام داد

روزی که می‌خواهید وکس انجام دهید بهتراست از نوشیدنی‌های کافئین دار استفاده نکنید، زیرا کافئین باعث تحریک سیستم عصبی و درنتیجه باعث حساسیت می‌شود.

گر قصد لایه‌برداری پوستتان رادارید چند روز قبل از وکس انجام دهید. تا زمان وکس کردن، پوست نازک نباشد و دچار آسیب‌دیدگی نشود.

در روزهای نزدیک به زمان عادت ماهیانه، وکس نکنید. زیرا در این روزها پوست و به‌طورکلی بدنتان بسیار حساس‌تر می‌شود.

شیو کردن موها در زمان بین ۲ وکس، ممکن است چرخه رشد آن‌ها را برهم زند و، وکس بعدی را دچار مشکل کند. اگر زودبه‌زود وکس می‌کنید، از تراشیدن موها بپرهیزید.

زمانی که پوست صورت را وکس می‌کنید، تا ۱۲ ساعت بعدازآن به‌هیچ‌عنوان آرایش نکنید. زیرا منافذ پوست باز است و امکان جوش زدن پوست زیاد است.

 ♥ ۲۴ ساعت قبل از وکس، هرگز سولاریوم انجام ندهید. بهتر است از آفتاب هم برای برنزه شدن استفاده نکنید.

مجموعه پیشنهادی:  تنوع طلبی پسرانه، کار دست تان ندهد!

کارهایی که باید قبل و بعد وکس انجام داد

اگر پوست حساسی دارید و یا اینکه هنگام وکس درد را زیاد حس می‌کنید از پمادهای بی‌حسی موضعی می‌توانید استفاده کنید که محل موردنظر راکمی بی‌حس کند. مانند پماد زیلاپی ۱۰ تا ۱۵ قبل از وکس به محل موضع بزنید تا بی‌حس شود.

چند دقیقه قبل از انجام وکس محل موردنظر را با آب گرم بشویی تا منافذ آن باز شود تا موها به راحت‌تر جدا شوند.

نشود.

بعد از وکس کردن بهتر است به اندام وکس شده آب نزنید. و چند ساعت بعد استحمام را انجام دهید.

♥ هنگامی‌که وکس تمام شد بهتر است از روغن بچه استفاده کنید.

لباس‌های راحت و آزاد بپوشید تا پوست بدن دچار حساسیت نشود.

جوش های بعد از وکس و در مان آنها

هنگامی‌که  وکس بدن و صورت جوش‌های قرمز پس از وکس کردن باقی می‌مانند، بیشتر ملتهب می‌شوند و اندازه بزرگی به خودشان می‌گیرند. این روند درنهایت به شکل‌گیری جوش‌های بزرگ و سفیدروی پوست منجر می‌شود که باکتری‌هایی هم درون خودشان دارند. فولیکولت، نوعی عفونت است که درون جایگاه فولیکول‌های کنده‌شده به وجود می‌آید و می‌توان آن را با درمان‌های خانگی مختلف ازجمله استفاده از عصاره آلوئه ورا یا حتی نمک، به‌طور مؤثری درمان کرد.

 

ماسک بدن خیار
ماسک بدن خیار

کاهش  سوزش بعد از وکس

زمانی  که وکس بدن و صورت  تمام می شود پوست دچار سوزش خفیف می شود .بهترین راه کار این است که مایع جات خنک بنوشید و اجازه دهید طبع بدن خنک شود. می توانید از خیار رنده شده و به همرا گلاب که با یکدیگر مخلوط کرده اید روی پوست بگذارید تا سوزش بدن را کاهش دهد.راه کار دیگر ، استفاده از ژل آلوئه اورا است که بسیار کناسب این کار است فقط کافی است که ژل را روی اندام وکس شده بگذارید و کمی ماساژ دهید تا پوست خنک شود.

ماسک بدن آلوئه ورا
ماسک بدن آلوئه ورا

دیدگاهتان را بنویسید