تالار وب

جدیدترین گیفت عروسی ۲۰۱۸

گیفت و یا همان هدیه دادن در مراسم عروسی یک سنت است که در برخی از خانواده‌ها در ایران رواج دارد و امروزه به آن بسیار اهمیت می‌دهند. گیفت عروسی یا شگون یک هدیه است که زوج‌های جوان در شب عروسی خود برای میهمانان حاضر در مراسم عروسی(خانم‌ها) تهیه می‌کنند و با این کار از حضور آن‌ها در مراسم جشن عروسی‌شان تشکر و قدردانی می‌کنند. این گیفت عروسی و یا هدیه در بین میهمانان به‌عنوان نشانه یادبود عروسی آن‌ها به‌عنوان یادگاری بافی می‌ماند و هدیه‌ای خاطره‌انگیز برای آن‌ها خواهد بود. پس برای دیدن جدیدترین گیفت عروسی ۲۰۱۸ همراه وب‌سایت تالار وب باشید تا مدل های مختلف و جدید گیفت عروسی را باهم ببینیم و همچنین کمک خوبی برای انتخاب شما خواهد بود.

 

گیفت عروسی

تاریخچه گیفت عروسی

رسم هدیه دادن در مراسم عروسی به زمان‌های قدیم و در اروپا برمی‌گردد. درواقع هدیه عروسی در آن زمان جعبه جواهران کوچکی بود که با کریستال و سنگ‌های قدیمی و گران‌بها ساخته‌شده بود و محتویات داخل جعبه حبه‌های قند بود که نماد مال و کنت و همچنین سلطنت بود. قند در آن زمان به اعتقاد مردم خواص درمانی داشته و همچنین بسیار گران و ارزشمند بوده است.

باگذشت زمان، مغز بادام به محتویات داخل جعبه اضافه گردید که همراه با قند استعاره‌ای زیبا از تلخی و شیرینی در زندگی بود. اما پس از گذشت قرن‌ها و کاهش پیدا کردن قیمت قند، گیفت عروسی و یا همان هدیه عروسی در بین بسیاری از جوامع و کشورهای مختلف رایج شد و به رسمی عمومی تبدلی گردید و همچنین امروزه به‌جای استفاده از قند ، از نقل‌ونبات به‌عنوان هدیه برای عروسی استفاده می‌کنند.

انواع مدل‌های گیفت عروسی

شما می‌توانید با توجه به وسع مالی خود مدل‌های متنوعی را برای گیفت عروسی‌تان در نظر بگیرید. همان‌طور که در متن بالا گفتیم برای ساخت گیفت عروسی به‌صورت سنتی از قند ، نقل‌ونبات استفاده می‌شود اما امروزه این هدیه به‌صورت مدرن و با اشکال و انواع مختلفی دیده می‌شود. همچنین شما می‌توانید با توجه به فصلی که می‌خواهید مراسم عروسی خود را برگزار نمایید مدل خاصی را برای هدیه عروسی در نظر بگیرید . یا حتی می‌توانید از اسم عروس و داماد و همچنین تاریخ عروسی در آن استفاده نمایید. البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که حتماً نیازی به تهیه و درست کردن گیفت ندارید و در صورت توان و وسع مالی می‌توانید آن را در نظر بگیرید. در ادامه انواع مدل‌های گیفت عروسی را در شب عروسی‌تان می‌توانید استفاده نمایید را بخوانید.

مجموعه پیشنهادی:  وعده پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج از شهریور

گیفت عروسی خانگی:

در گیفت خانگی می‌توانید به کمک عروسک، دسته‌گل‌های کوچک طبیعی و مصنوعی، کله‌قندهای فانتزی کوچک و تزیین‌شده و همچنین استفاده از پرنده‌های مصنوعی زیبا تزیین نمایید. گیفت عروسی خانگی ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است و برای کسانی که به دنبال کم‌تر هزینه کردن هستند مناسب‌تر است.

گیفت عروسی مناسبتی:

در گیفت مناسبتی که نمادی از مراسم عروسی شما است باید با توجه به مکانی که در آن مراسم خود را برگزار می‌کنید برای مثال در تالار پذیرایی و یا باغ تالار و یا فصل آن را تزیین نمایید. برای مثال شما می‌توانید اگر مراسم عروسی‌تان در کنار دریا است جعبه هدیه عروسی را با کمک صدف و نقل‌ونبات تزیین نمایید. در فصل‌هایی مانند زمستان و سرما نیز شما ایده‌های بسیار خلاقانه‌ای را می‌توانید برای تزیین هدیه عروسی‌تان در نظر بگیرید به‌طوری‌که در خاطر تمام میهمانان بماند.

گیفت عروسی فرهنگی:

در گیفت فرهنگی که نماید از فرهنگ قومیت و یا خاندان شما است شما می‌توانید باکمی نوآوری و خلاقیت بهترین ایده‌ها را برای درست کردن آن انجام دهید.

۲۵ مدل گیفت عروسی ۲۰۱۸

دیدگاهتان را بنویسید