تالار وب

راهنمای انتخاب تالار عروسی

معیارهای مهم برای انتخاب تالار عروسی

راهنمای انتخاب تالار عروسی : میدانیم که سرآغاز زندگی مشترک مراسم عروسی است. برای برگزاری یک جشن باشکوه و عاشقانه باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید. راهنمای انتخاب تالار عروسی برای انتخاب تالار عروسی مناسب در این مقاله وب سایت تالار وب توضیح داده‌ شده است. در ادامه همراه ما باشید.

نحوه‌ی برگزاری مراسم 

راهنمای انتخاب تالار عروسی
راهنمای انتخاب تالار عروسی
 • قرار است عروسی ما در چه ابعادی برگزار شود.
 • چه تعداد مهمان دعوت خواهند شد و بهترین گزینه برای برگزاری چنین جشنی کدام است.

برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم عروسی

سعی کنید برای کارهای عروسی برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید و هر هفته برنامه‌ریزی خود را مرور کنید و مرتب به تمام آن‌ها برسید و انجام دهید. این کار باعث می‌شود تا از استرس شما کم شود. معمولاً برای برگزاری عروسی، عروس و داماد هرکدام خواسته و نظرات متفاوتی در نحوه برگزاری مراسم یا برخی از جزییات عروسی دارند. شما می‌توانید باهم مشورت کنید و تمامی دلایل خود را برای هم بازگو نمایید.شما با این کار بیشتر حرف طرف مقابلتان را درک خواهید کرد و به نتیجه خواهید رسید.

لیست مهمانان عروسی

راهنمای انتخاب تالار عروسی
راهنمای انتخاب تالار عروسی

یک لیست از مهمان‌های خود تهیه کنید و یک لیست اضافه هم برای مهمان‌های رزروی داشته باشید. همیشه باید در نظر داشته باشید که لیست شما نوسان دارد یعنی ممکن است که به تعداد میهمانان شما افزوده و یا بالعکس کاسته شود. شما برای این کار بهتر است که یک فهرست جایگزینی تهیه نمایید تا بتوانید در صورت لزوم مهمان‌های رزروی را جایگزین کنید.

موقعیت مکانی و دسترسی محل برگزاری مراسم عروسی

محل برگزاری مراسم باید سرراست باشد تا دسترسی به آن برای همه‌ی مهمان‌ها امکان‌پذیر باشد. انتخاب مکان‌های پرت و دورافتاده، پرترافیک و شلوغ، با دسترسی‌های سخت باعث ایجاد تنش و کلافگی برای مهمان‌ها خواهد شد؛ خصوصاً خانواده‌هایی که بچه‌ی خردسال و یا افراد سالمند دارند. همچنین اگر در دو مکان مراسم دارید باید آن‌ها را نزدیک به هم انتخاب کنید تا دچار کمبود وقت نشوید و همچنین در ترافیک نمانید. مثلاً اگر مراسم عقد را در خانه برگزار می‌کنید و می‌خواهید برای مراسم عروسی به سالن بروید باید به دنبال سالنی باشید که به منزلتان نزدیک‌تر باشد.

وسعت سالن مراسم عروسی و تالار

وسعت سالن مراسم نیز یک امر قابل‌توجه است که ارتباط مستقیمی با تعداد مهمان‌ها دارد. اگر تعداد مهمان‌های شما کم است، سالن بزرگ انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود. چراکه مهمان‌ها پراکنده می‌شوند و این موضوع مراسم شمارا خلوت و سرد جلوه می‌دهد.

در مقابل اگر تعداد مهمان‌ها زیاد است، سالن کوچک بسیار مشکل‌ساز خواهد بود. پس باید ابتدا لیست نهایی مهمانان مراسم خود را تهیه کنید.

نظافت سالن و تالار عروسی

در هنگام انتخاب تالار عروسی به تمیزی روکش‌ها و رومیزی‌ها، کف سالن و درودیوار آن توجه کنید. حتماً به مدیر تالار عروسی تأکید کنید که برای مهمانی شما، روکش‌ها و رومیزی‌ها می‌بایست تمیز باشند و حتی‌الامکان روز قبل شسته شده باشند و روی این موضوع پافشاری کنید تا متوجه حساسیت شما بشوند.

سرویس‌های بهداشتی و سایر امکانات تالار

حتماً بررسی کنید که سرویس‌های بهداشتی به‌اندازه کافی وجود داشته باشند و درعین‌حال تمیز و بهداشتی هم باشند. علاوه بر این محل سرویس‌ها و مسافت آن‌ها تا محل جشن هم خیلی مهم است.

ایده پردازی برای تالار

سعی کنید آنچه را که در ذهن خود می‌پرورانید با یک طراح آرایه بازگو کنید. از مسئول تالار بخواهید که خدماتی را که شما می‌خواهید را به شما ارائه دهد.چراکه این مراسم ازجمله مراسمی است که دیگر قابل تکرار نیست. نورپردازی مکانی که قرار است عروس خانم در آنجا مستقر شود امری است مهم، پس هنگام بازدید از تالار عروسی به این نکته توجه کنید و حتماً این مکان را برای دو یا چند بار بررسی کنید.

مکانی که عروس قرار است آنجا اسکان پیدا کند باید نورپردازی خاص و چشمگیری داشته باشد. چراکه بیشتر میهمانان جذب محل نشستن عروس می‌شوند.

غذای تالار عروسی

راهنمای انتخاب تالار عروسی
راهنمای انتخاب تالار عروسی
 • اگر سرو غذا با خود تالار باشد حتماً باید به مواد اولیه‌ای که از آن برای طبخ غذاها استفاده می‌شود؛ دقت داشته باشید. چراکه کیفیت غذا روی بهتر برگزار شدن مراسمتان تأثیر بسزایی دارد.
 • تالار عروسی را باید به نحوی انتخاب کنید که جای هیچ حرف‌وحدیثی را برای میهمانان باقی نگذارد.
 • نحوه پذیرایی خدمتکاران تالار هم می‌تواند برای شما امر مهمی تلقی شود.
 • به لباس خدمتکاران تالار حتماً نظارت کنید. زیرا تمیزی و رعایت ادب و در کل آداب‌دانی آن‌ها برای میهمانان شما مهم است.
مجموعه پیشنهادی:  چگونه برای عکس گرفتن آرایش کنیم

تست غذا و کیفیت پذیرایی

وقتی که می‌خواهید منوی غذا را انتخاب کنید باید توجه داشته باشید که برای تعداد زیادی از اشخاص که سنین متفاوت و هم‌چنین ذائقه‌های گوناگون دارند؛ غذا سفارش دهید.

پارکینگ باغ و تالار

پارکینگ اتومبیل یکی از مهم‌ترین امکاناتی است که باید به آن توجه کنید. شما تالار پذیرایی یا باغی که انتخاب میکنید حتماً باید مجهز به پارکینگ برای اتومبیل‌ها باشد.

حساسیت در عقد قرارداد تالار پذیرایی

راهنمای انتخاب تالار عروسی
راهنمای انتخاب تالار عروسی

در همان اول کار و موقع بستن قرارداد با مدیر تالار ، حتماً مسائلی را که مدنظرتان است و روی آن حساس هستید را مطرح کنید. از مدیر تالار تقاضا کنید که ظروفی را که قرار است غذاها در آن‌ها سرو شود را به شما نشان بدهد.اگر قرار است غذای مراسم شما سلف‌سرویس باشد؛ حتماً دقت داشته باشید مکانی را که قرار است میهمانان برای صرف غذا به آنجا مراجعه کنند؛ وسیع باشد، زیرا در موقع سرو غذا دچار مشکلاتی خواهند شد.

توجه به جزئیات مهم تالار

 • در نظر داشته باشید که اگر سقف تالار انتخاب‌شده، کوتاه باشد در روز عروسی، امکان فیلم‌برداری با کرین برای گروه فیلم‌برداری شما وجود نخواهد داشت.
 • موقعیت نمازخانه ، سرویس بهداشتی و اتاق تعویض لباس بانوان را حتماً در نظر بگیرید.
 • اگر تالار در طبقات بالای ساختمان قرارداد، حتماً پله‌های تالار را مدنظر بگیرید، چراکه بالاخره لیز بودن پله‌ها مشکل‌ساز می‌شود.
 • اگر می‌خواهید باغ تالار انتخاب کنید این را حتماً در نظر داشته باشید که چه تاریخی از سال را می‌خواهید برای عروسی‌تان انتخاب کنید.
 • تاریخ عروسی در تابستان است یا در فصلی سرد؟ اگر در فصل سرد می‌خواهید مراسم عروسی بگیرید پس باغ تالار گزینه‌ای مناسب برای شما نیست.

در خدمات تالار زیاده‌روی نکنید

مؤسسات برگزارکننده مجالس، خدمات متفرقه زیادی ارائه می‌دهند از بادکنک آرایی گرفته تا اجاره کردن هلی‌کوپتر و کالسکه طلایی و لیموزین شما به‌اندازه بودجه و مقدار هزینه‌ای که می‌خواهید متقبل شوید می‌توانید یک‌شب رؤیایی را برگزار نمایید.

پذیرایی از عکاس، و فیلم‌بردار تالار

در روز عروسی آن‌قدر با عکاس، فیلم‌بردار و گروهشان کاردارید که به‌طورکلی فراموش می‌کنید آن‌ها برخلاف ربات، به غذا، آب و استراحت احتیاج دارند. پس بهتر است از قبل این وظیفه را به یکی از نزدیکانتان محول کنید و سفارش کنید که یادشان نرود از آن‌ها هم برای شام پذیرایی شود. شک نکنید که نتیجه این کار را در کیفیت آلبوم عروسی که بعداً دستتان می‌رسد، خواهید دید.

هدیه برای ساقدوش‌ها و یادگاری برای مهمانان عروسی

شاید هدیه دادن به مهمانان آن‌قدرها هم مهم به نظر نرسد ولی یکی از جزئیات خوشایندی است که در یاد دوستان، آشنایان و اقوامتان می‌ماند. در ضمن ساقدوش‌هایتان هم واقعاً مستحق تشکر شما و همسرتان هستند.

بیست سؤال مهم که از مدیر تالار پرسید:

 1. این محل در چه تاریخ‌هایی قابل رزرو و برگزاری مراسم است؟
 2. گنجایش فضای خارجی و داخلی این مکان چقدر است؟
 3. هزینه‌ی اجاره و هرگونه خدمات اصلی و اضافه این محل چه میزان است؟
 4. نحوه پرداخت این هزینه به صورتی است؟ چند درصد هزینه را باید بعد از برپایی جشن پرداخت می‌کنیم؟
 5. آیا در اعیاد و آخر هفته هزینه‌ها افزایش می‌یابد؟
 6. در صورت فسخ قرارداد چه درصدی خسارت پرداخت خواهیم کرد؟
 7. آیا می‌توان از تزیینات دل خواه برای تالار استفاده کرد؟
 8. یا پارکبان ،خدمت‌گزار و محافظ کافی وجود دارد؟
 9. آیا برگزارکننده یا آشپز و میهمان‌داران مخصوص ما می‌توانند از آشپزخانه، اجاق و یخچال‌های استفاده کنند؟
 10. آیا می‌توانیم دی جی و یا گروه موسیقی خودمان را به تالار یا باغ دعوت کنیم؟
 11. پکیج‌های خدمات شما چیست؟ هزینه هرکدام چقدر است و اگر بخواهیم آیتمی از آن‌ها کم یا زیاد کنیم هزینه‌ها چه تغییری می‌کنند؟
 12. آیا امکان تعویض روکش‌های صندلی، رومیزی‌ها و تزیین‌های سالن وجود دارد؟ درصورتی‌که این تزیینات را خودمان تقبل کنیم در هزینه‌مان چه تغییری ایجاد می‌شود؟
 13. آیا در پخش موسیقی محدودیتی وجود دارد؟ چه سبک موسیقی‌هایی اجازه پخش دارند؟
 14. وضعیت سالن ازنظر سرویس بهداشتی و امکانات بهداشتی چگونه است؟
 15. جهت پذیرایی، به ازای هر ۱۰۰ مهمان چند خدمه وجود دارد؟
 16. آیا مازاد غذاها را به میزبان تحویل داده می‌شود؟
 17. مسئولیت تمیز کردن سالن بر عهده مسئولین باغ یا تالار است یا برگزارکننده؟
 18. در صورت مفقود شدن اشیاء و یا دزدیده شدن، تالار یا باغ مسئول‌تر را متقبل می‌شود؟
 19. آیا برای بچه‌ها پرستار یا محافظ و با فضای بازی کودک وجود دارد؟
 20. آیا قبل از برگزاری مراسم می‌توان از کیفیت غذاها مطلع شد؟

دیدگاهتان را بنویسید