تالار وب

نکات مهم برای انتخاب کارت عروسی

کارت دعوت عروسی

کارت دعوت عروسی نیز مانند سایر خریدهای عروسی مهم است و نیاز دارد که یکسری اطلاعات قبل از سفارش آن داشته باشید. اگر به‌زودی قرار است مراسم جشن عروسی‌تان را برگزار کنید پس این مقاله در وب‌سایت تالار وب را از دست ندهید.

 

کارت دعوت
کارت دعوت عروسی

زمان خرید کارت دعوت

بعدازاینکه زمان و مکان برگزاری مراسمتان مشخص شد شما می‌توانید برای سفارش کارت دعوت عروسی اقدام نمایید. تالار پذیرایی معمولاً ۲۰ روز قبل از مراسم کارت‌های ورودی را تحویل می‌دهند و شما در این صورت زمان کافی برای نوشتن کارت دعوت و ارسال آن برای میهمانان خواهید داشت.

مدل کارت دعوت

مدل‌های مختلفی از کارت دعوت عروسی وجود دارد که با توجه به سلیقه عروس و داماد انتخاب می‌شود. همچنین در انتخاب کیفیت و زیبایی آن می‌توانید به سلیقه میهمانان توجه کنید و یک انتخاب متفاوت‌تر داشته باشید.

مکان خرید کارت دعوت

برای سفارش و خرید کارت دعوت در هر شهری که هستید باید راسته عرضه‌کنندگان کارت دعوت عروسی را شناسایی نمایید. همچنین سفارش و خرید از مغازه‌های لوکس در بالا شهرها ممکن است نسبت به‌جاهای دیگر برایتان گران‌تر تمام شود.

جستجو در فروشگاه‌های اینترنتی

فروشگاه‌های اینترنتی برای بازدید و جستجوی انواع نمونه‌ها و آشنایی و شکل‌گیری ایده در ذهن، مناسب هستند.اگر قصد دارید که کارت دعوتتان را به‌صورت آنلاین سفارش دهید توصیه می‌کنیم که این کار را انجام ندهید زیرا ممکن است نتیجه نهایی  آنچه شما می‌خواستید نشده باشد و همچنین فرصت جبران نیز نداشته باشید. بهتر است شما از نزدیک بر انجام تمامی کارها تک‌به‌تک حضورداشته باشید که با اطمینان خاطر از اینکه همه‌چیز دارد درست پیش می‌رود به کارهای دیگر برسید.

متن کارت عروسی

اگر مخواهید کارت عروسی خاصی را سفارش دهید، از نوشتن اشعار و متن‌های تکراری اجتناب کنید و سعی کنید با متن‌های جدید و اشعار خاص یک کارت دعوت جدید را سفارش دهید. همچنین متن کارت بهتر است ارتباط نزدیکی باشخصیت عروس و داماد یا شیوه‌ی آشنایی و … داشته باشد.

فونت مناسب برای نوشتن

فونت نوشته‌شده در کارت دعوت عروسی در درجه اول باید خوانا و واضح باشد. در برخی از کارت‌های دعوت که از فونت‌های عجیب و ناشناخته نوشته می‌شود باعث دردسر در خواندن زمان و مکان عروسی برای میهمانان خواهد شد. اما توصیه می‌کنیم که از فونت‌های تکراری و تبلیغاتی لوتوس و یا نازنین نیز استفاده نکنید.

هزینه کارت‌های دعوت

هزینه کارت دعوت با توجه به جنس نوع کاغذ ، زرکوب بودن و یا نقوش برجسته متغیر است و نمی‌توان به‌طور دقیق یک قیمت واحد برای آن در نظر گرفت. برای مثال کارت‌هایی که از جنس چوب است جزو گران‌ترین کارت دعوت عروسی محسوب می‌شود. به‌طور میانگین می‌توان هزینه کارت دعوت عروسی را بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان برای یک کارت دعوت ساده اما شکیل در نظر گرفت.

نحوه‌ی ارسال کارت‌های دعوت

رسم قدیمی بر این منوال است که عروس و داماد کارت‌های دعوت تک‌تک مهمانان را از درب منزل تحویل دهند و مهمانان نیز برایشان آرزوی خوشبختی می‌کنند. اما امروزه با گستردگی شهرها، مشکل ترافیک و غیره، تحویل کارت دعوت همه‌ی مهمانان کمی مشکل به نظر می‌رسد. می‌توانید برای مسیرهای طولانی و یا میهمان‌های شهرستانی، از پست پیشتاز استفاده کنید. البته قبل از ارسال کارت، با تلفن به میهمانانتان اطلاع دهید و مطمئن باشید که حتماً کارت به دستشان رسیده است.

نکات مهم برای انتخاب کارت دعوت

  • حتماً با جستجو در اینترنت نمونه‌هایی از کارت دعوت را در آنجا دیده و پسندیده باشید. با انتخاب یک مدل در آنجا بهتر است در هنگام سفارش کارت، مدل مدنظر خود را همراه داشته باشید زیرا ممکن است که فروشنده متوجه منظورتان و همان مدل مدنظر شما نشود.
  • پیش از چاپ نهایی برای کارت دعوت حتماً متن کارت، به‌خصوص ساعت و مکان دقیق را کنترل کنید.
  • در هنگام نوشتن اسامی میهمانان بر روی کارت حتماً از یک دست خط زیبا استفاده کنید و از خط‌خوردگی آن جلوگیری کنید. همچنین در درج نام میهمانان دقت کنید تا اسمی از قلم نیفتد زیرا همین موضوع ممکن است باعث دلخوری میهمانان شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید