تالار وب

معیارهای انتخاب همسر مناسب

معیارهای انتخاب همسر

معیارهای انتخاب همسر مناسب  : در مقاله قبل برای شما معیارهای اصلی انتخاب همسر را توضیح دادیم و امروز می‌خواهیم به ادامه آن بپردازیم. برای اینکه زندگی مشترک موفقی داشته باشید ملزم به دانستن نکاتی در رابطه با آن هستید. از همین رو ما امروز در وب‌سایت تالار وب برای شما معیارهای انتخاب همسر مناسب را توضیح داده‌ایم که امیدواریم این مقاله مور توجهتان قرار بگیرد. در ادامه همراه ما باشید.

انتخاب همسر یکی از مهم‌ترین انتخابات زندگی هر شخصی است که باید در انتخاب آن دقت کرد. زیرا شریک زندگی یعنی شریک دائمی در تمام امور زندگی که در هر شرایطی در کنار هم خواهند ماند.

معیارهای انتخاب همسر مناسب

معیار انتخاب همسر مناسب به دودسته تقسیم می‌شود.

  • معیارهای اصلی و کلیدی
  • معیارهای فرعی و ترجیحی(همتایی و تناسب)

معیارهای فرعی و ترجیحی(همتایی و تناسب)

تناسب تحصیلی

نمی‌توان به‌طور قطعی میزان تحصیلات یک فرد را تضمین‌کننده روابط مقتول و یک ازدواج موفق دانست اما باید به این نکته توجه کنید که نوع نگرش یک فرد تحصیل‌کرده با فرد معمولی و غیراجتماعی جامعه متفاوت است. از همین رو تناسب تحصیلی را می‌توان روی زندگی مشترک موفق تأثیرگذار دانست زیرا تحصیلات بالای یک فرد باعث ایجاد درک و فهم بیشتر می‌شود . از همین رو موجب پرورش بهتر فرزندان و ایجاد نسلی موفق و دانا می‌شود.

تناسب فرهنگی و اجتماعی

برای اینکه زوج‌ها با یکدیگر تفاهم بیشتری داشته باشند باید ازنظر فرهنگی و اجتماعی نیز دارای تناسب باشند. برای مثال اگر فردی دارای روحیه اجتماعی و اهل گردش و مسافرت‌های زیاد باشد و بخواهد با شخصی که علاقه چندانی به این‌گونه کارها ندارد ازدواج کند قطعاً دچار مشکلات در زندگی خواهند شد.

مجموعه پیشنهادی:  روشهای ساده برای افزایش وزن

هماهنگی روان‌شناختی

روحیات هر شخصی متفاوت است و انسان‌ها به دو نوع برون‌گرا و درون‌گرا تقسیم می‌شوند. افراد برون‌گرا دارای حس شوخ‌طبعی، معاشرت، تفریح، جنب‌وجوش و تحرک زیاد هستند و افراد درون‌گرا بیشتر با دیگران زیاد ارتباط برقرار نمی‌کنند، روی خود تمرکز دارند و متفکر هستند.

برای تفاهم باید این تناسب حفظ شود به‌عبارتی‌دیگر یعنی باید هر دو از یک گروه باشند.

معیارهای انتخاب همسر مناسب

دیدگاهتان را بنویسید